Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 07:49:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw a małe dziecko [wydzielony]  (Przeczytany 15979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółw a małe dziecko [wydzielony]
« Odpowiedź #15 dnia: 25.09.2010, 21:24:11 pm »
Wiekszosc moich miekkich skorop to niechciane i nieprzemyslane zabawki glupich rodzicow , uszczesliwiajacych bezmyslnie swoje male dzieciaki...
Nie wspomne ze zolw nie lubi byc podnoszony, przenoszony, dotykany, tulony, czy nawet w wiekszosci glaskany, wiec po choinke 3 latkowi zolw?!
Jak slysze opowiesci ze moj 3letni synek to juz taki madry, bez obrazy ale ja nawet nie pamietam czy lalam juz do nocnika w wieku 3lat, wiec napewno nie uwierze ze jakies trzy letnie dziecko moze pojac hodowle zolwi czy gadow :o .
Nie rozumiem tez o co chodzi z ta opieka nad gadzina, bo u mne to zazwyczaj 2godzinne karmienie , zmienianie wody, i czyszczenie gow***, to nie wiem gdzie tu praca dla malolatka, co jedynie sarmoneli moglo by sie nabawic.
Co do tego ze tato kupil sobie zolwia to sie zgodze , a dzieciak tylko przez szybke czy na ogrodzie zolwia widzi, ale zeby dziecku gada to chyba trzeba miec brak jakiejkolwiek wyobrazni.

Po za tym Misza juz kiedys pisalam ze latwo jest zbierac zolwie po ludziach i wrzucac je do jednej skrzynki, z tego co sie orientuje to nadal trzymaz rozne gatunki zolwi razem (popraw mnie jesli sie myle) wiec nie sadze ze twoje dzieci moga miec jakakolwiek wiedze o ich poprawnej hodowli.

Offline misza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 10
Odp: Żółw a małe dziecko [wydzielony]
« Odpowiedź #16 dnia: 26.09.2010, 09:02:44 am »
Malwa, a Ty myślisz, że jakie są u mnie żółwie, wszystkie zdrowe i kupione od najlepszych hodowców? Nie, moje wszystkie żółwie to schorowane gady po przejściach i takie tylko mam.

Cytuj
Jak slysze opowiesci ze moj 3letni synek to juz taki madry, bez obrazy ale ja nawet nie pamietam czy lalam juz do nocnika w wieku 3lat, wiec napewno nie uwierze ze jakies trzy letnie dziecko moze pojac hodowle zolwi czy gadow

Nie napisałam też, że polecam żółwia 3- letniemu dziecku, ani jakiemukolwiek dziecku aby się nim opiekował. Nie piszę też, że mam super mądre dziecko, które poznało całą anatomię gada i zna się na żółwiach doskonale. Napisałam tylko, że mój maluch obserwując co ja robię na co dzień dużo się nauczył. Wbrew pozorom dzieci nie są głupie jak co poniektórym się wydaje, ale najpierw trzeba mieć dzieci aby to zrozumieć. Jeśli chodzi Ci o opiekę nad żółwiem to właśnie to karmienie, sprzątanie, wymienianie wody włącznie lamp, ew kąpiele gada nazwałam opieką i nic innego nie miałam na myśli.

Cytuj
Co do tego ze tato kupil sobie zolwia to sie zgodze , a dzieciak tylko przez szybke czy na ogrodzie zolwia widzi, ale zeby dziecku gada to chyba trzeba miec brak jakiejkolwiek wyobrazni.

Właśnie o tym napisałam w poprzednim poście.

Cytuj
Po za tym Misza juz kiedys pisalam ze latwo jest zbierac zolwie po ludziach i wrzucac je do jednej skrzynki, z tego co sie orientuje to nadal trzymaz rozne gatunki zolwi razem (popraw mnie jesli sie myle) wiec nie sadze ze twoje dzieci moga miec jakakolwiek wiedze o ich poprawnej hodowli.

I tu się mylisz!
Zamieściłam kiedy tu fotkę na którym było widać greka ze stepem na wybiegu ( zresztą jeszcze wtedy nie dokończonym) i od razu rozpętała się wojna jak to ja źle się opiekuje gadami bo mieszam gatunki.
Zresztą jak tak patrzę na posty większości z Was to często się zdarza, że zanim poznacie człowieka (szczególnie takiego, który co dopiero się zarejestrował na forum) od razu robicie na niego nagonkę, i uważacie go za totalnego debila. Takie fora nie istnieją tylko po to, aby grupka wszech wiedzących popisywała się swoją wiedzą, ale po to aby pomagać innym i w miarę możliwości odpowiadać na ich pytania, ponieważ nie każdy nowy posiada taką wiedzę jak niektórzy z Was

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółw a małe dziecko [wydzielony]
« Odpowiedź #17 dnia: 28.09.2010, 20:18:04 pm »
Z uwagi na to że temat potoczył się zupełnie w innym kierunku dalsza dyskusja została wydzielona do wątku:
http://forum.zolw.info/ogolny/proba-wyjasnienia-kilku-spraw-(wydzielony)/
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU