Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.06.2026, 20:11:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw siedział zbyt długo na tarasie, co zrobić?  (Przeczytany 109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline solarion

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Wypuściłem swojego żółwia stepowego na taras w nowym mieszkaniu na 48 godzin zanim będzie miał porządne terrarium. W ciągu dnia nie zauważyłem że wyschła mu cała woda w miseczce przez słońce i temperaturę, a teraz zobaczyłem że biega po tarasie i się ślini. Wniosłem go do domu, nie chce jeść i jest chyba zbyt słaby żeby wstać. Obawiam się że się przegrzał przez słońce. Czy jest coś co mogę w tym momencie zrobić żeby mu pomóc zanim będę go mógł zabrać do weterynarza?

(bez wody był maksymalnie 5 godzin, no ale na pełnym słońcu)
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 14:32:11 wysłana przez solarion »

Offline Jacoby

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw siedział zbyt długo na tarasie, co zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 09:44:13 »
Witam
Kąpiel w letniej wodzie i od razu do weta specjalizującego się w gadach.
Zastanawia mnie, dlaczego nie zapewniłeś mu  strefy cienia. To podstawa.
Pozdrawiam
Mój tata straszył mnie, że jak nie będę się uczył, pójdę do łopaty. Po co uczyłem się jak i tak, w wolnych chwilach, idę do łopaty.