Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 15:32:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw w potrzebie  (Przeczytany 2717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sercehanny

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • <3
Żółw w potrzebie
« dnia: 30.06.2015, 21:51:14 pm »
Dla ludzi z Warszawy i okolic.
Napisała do mnie kobieta , że chce oddać w dobre ręce żółwia. Zółw - a raczej podobno żółwica wymaga leczenia ponieważ jak sama pani przyznała żółw został bardzo zaniedbany z powodu czyjejś tam choroby. Przede wszystkim żółwica ma opuchnięte oczy , i trochę (z zapewnień właścicielki) miękki brzuch. Ale na ile to trochę jest prawdziwe nie wiem.Poprosiłam ją o zdjęcia , dostałam .. no nie wygląda dobrze. Skorupa zdeformowana, oczy rzeczywiście mocno opuchnięte i taka jakby...napuchnięta wodą? Nie wiem. Babka chce ją oddać w dobre ręce bo powiedziała że już nie będzie miała czasu się nią zajmować- więc pomyślałam że może jakaś dobra duszyczka się tutaj znajdzie,nie wiem czy to dobry pomysł by kobieta z Warszawy wiozła chorego żółwia do Karkowa ?!
Może też wygląda to groźnie a brakuje jej witamin . Z tego co wypytałam karmiona była zieleniną łąkową , czasami owocami - ale ich za bardzo jeść nie chciała. Raczej nie miała lampy UVB- na to odpowiedzi nie uzyskałam, suplementacji sepii też nie. Lat ma około 15 - ale to zostało stwierdzone przez warszawskie zoo więc nie wiem na ile oni są wiarygodni. czasami była na słońcu.
Co do zdjęć w tym momencie mam zastępczy telefon który ma z 15 dobrych lat , więc nie proście mnie o to bym je tutaj wstawiła bo niestety nie mam możliwości jak odbiorę swój z naprawy wtedy nie ma problemu.  ( na dniach)

Jeśli ktoś chciałby , podjąłby się leczenia i przygarnięcia gada proszę o napisanie na prv podam namiary do kobiety. Sprawa bardzo pilna ponieważ za kilka dni baba wyjeżdża.


 

Dodano 30.06.2015, 21:51:37 pm
ŻÓŁW STEPOWY
 

Dodano 30.06.2015, 21:52:54 pm
Ewentualnie fotki mogę przesłać mms - tyle mój obecny telefon potrafi
« Ostatnia zmiana: 30.06.2015, 21:52:54 pm wysłana przez sercehanny »


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?