Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:08:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07  (Przeczytany 14925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Tak jak w temacie fotorelacja z Łódzkiego zoo z wyszczególnieniem gadzinek
Niestety nie znalazłem nikogo kto byłby w stanie mi coś opowiedzieć, co i jak bo "...Pan który się tym zajmuje jest na urlopie a ja jestem od rybek"
Więc Musicie wierzyć w to co widzicie na zdjęciach i w to co tutaj napiszę ;)
Na początek osobny budyneczek w którym jest masa żółwi stepowych, peloponeskich, greckich i marokańskich - niestety trafiło do Naszego zoo jakieś 3 może 4 lata temu z przejętego przemytu było ich wtedy ponad 500!!!!
Część padła a żaden ogród w Polsce nie chciał przyjąć nadwyżki :( (Od razu przepraszam za jakość zdjęć, bo wszystkie były robione przez szybę - mimo to starałem się o ich możliwie wysoką jakość)
Cały ten budyneczek jest tylko dla żółwi:

1) 

Tutaj widok tego co jest w środku( nie chcę nikogo bronić ale te żólwie tak wyglądały jak tutaj trafiły i musze przyznać że dbają o nie jak tylko się da- są aktywne i niestety tego już nie mam na zdjęciach żółwie AKTYWNIE prowadzą tam gody ;))

2) 

Tutaj już w innym budynku (główne wiwarium) terraria z żółwiami i wężami i chyba jakimś waranikiem

3) 

a teraz żółwiki lądowe które znalazłem w tym budynku:

4) 

5) 

6) 

był jeszcze dorosły ładny grek ale niestety moje usilne próby wykonania w miarę czytelnego zdjęcia nie wypaliły więc go tutaj nie zobaczymy (co najmniej póki nie podszkolę się w fotografii;) )

teraz żółwie lubujące wodne środowisko (są w kilku miejscach tj.: w dawnym basenie hipopotama-tam mają super warunki; w Wiwarium tam też mają masę miejsca; i trzy maluchy żółwia błotnego w budynku z rybami)

7) 

8) 

9) 

10)

11)

 teraz dwa zdjęcia jednego zbiornika którego po prostu nie miałem jak sfotografować w całości

12)

13)

14)

15)

Z żółwików to by było na tyle ;)
a Tutaj w formie bonusu jeszcze kilka foteczek

w pawilonie dla ptaków natknąłem się na coś takiego (zdjęcie poniżej) opis ptaka i jego "odlew" opisany także w piśmie Brajla - Ciekawa rzecz, szkoda że tylko pojedynczy egzemplarz ale może z czasem tego typu pomocy naukowych przybędzie [ mi osobiście takie coś się bardzo podoba :) )

16)

17)

18)

19)

20)

21)

ZDJÊCIE DLA SPOSTRZEGAWCZYCH

22)

23)

domek kameleona jemeńskiego

24)

25)

26)

27)

Gablot było jeszcze kilka między innymi z pytonami ametystowymi kajmanem okularowym i innymi wężami oraz owadami i płazami ale były oblegane przez ludzi i w przeciwieństwie do pozostałych przy tych nie udało mi się wygonić ludzi ;P
Pozdrawiam i czekam na recenzję

Filip "still"
« Ostatnia zmiana: 01.05.2007, 21:14:39 pm wysłana przez Filip still »
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #1 dnia: 02.05.2007, 00:05:49 am »
Aż miło popatrzeć i poczytać, że żółwiki mają dobre warunki  :)
ps. Fajne zdjęcia 8)

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #2 dnia: 02.05.2007, 09:34:13 am »
Pierwsze zdjęcie terrarium z żółwiami. Dopatrzyłem się stepów i greków razem. Jak wiadomo izolacja gatunkowa jest potrzebna..
Chamaeleo calyptratus Ma dość duże terra. Mogli jedynie więcej gałęzi mu dać, bo połowa jest niewykorzystana.
Ładny T.kleinmanni (chyba egipski, bo kojarzył mi się z jakimś pudełecznikiem :) )
Jedyne co mi nie pasuje to wystrój niektórych pomieszczeń.

Konkluzja : Morelia virdis urocza  ;D ;D ;D

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #3 dnia: 02.05.2007, 09:39:29 am »
racja jest pustawo jeżeli chodzi o wystrój w niektórych terrariach ale w porównianiu do tego co tam było jeszcze rok temu to teraz jest raj. Co do izolacji gatunkowej żólwi to zapewne zoo też chciałoby to utrzymać ale po protostu ni ema gdzie ich porozsadzać(to są te żółwiki z przemytu) ale widzę żę ogród się prężnie rowija i myślę że z czasem i to ulegnie zmianie. Mnie osobiście zmieszała nieco sytuacja legwana zielonego razem z małpiatką w jednym terrarium... w sumi ejeden biotop a zarówno małpiatka jak i legwan nic sobie ze swojego towarzystwa nie robiły mimo to myślę że mogli sobie to darować ;)
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #4 dnia: 02.05.2007, 11:27:04 am »
Ale w porównaniu z innymi ogrodami zoologicznymi i sklepami to naprawdę jest dobrze.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #5 dnia: 02.05.2007, 12:24:28 pm »

Jedyne co mi nie pasuje to wystrój niektórych pomieszczeń.



No właśnie, ale to pewnie koszta i potrzeba by było kogoś kto by się tym zajoł na spokojnie i prywatnie to by było jeszcze lepiej, ja bym jeszcze trochę lapm im dodał bo gdzie niegdzie naprawdę wydaje się ciemno, ale jak widać jest ok tylko główny problem to liczebność tych żółwi, bo jak dobrze czytam przyjeli te zarekwirowane z przemytu.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #6 dnia: 02.05.2007, 13:32:25 pm »
Ładne zdjęcia. Ja mogę zamiescić zdjęcia zwierzątek z wroclawskiego zoo bo tez zdjęcia tam robiłam.
TUPTUŚ

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #7 dnia: 02.05.2007, 15:15:13 pm »
To wstaw Agnieszko :) w nowym temacie :d

Zwłaszcza żółwi, i tych bardzo pokrzywionych G.elegans. W ogóle wszystkich :D\

Co do oświetlenia ja bym im proponował lampy HQI .
U mnie jak je włączam to tak jak o 12 w południe latem :D


Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #8 dnia: 02.05.2007, 15:30:51 pm »
Generalnie to jest tam bardzo jasno poza paroma wyjątkami niestety zdjęcie wyglądają jakby każde terra miało mało światła ;)
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #9 dnia: 04.05.2007, 15:19:54 pm »
zdjęcia naprawde ładne, miło pooglądać. Warunki nie są złe, jest pare niedociągnięć. Napewno lepiej jak u nas w zoo w Gdańsku Olivie, jak się wybiore to zdjecia zamieszcze, jak bylam rok temu to byla MASAKRA!!! dla wszystkich zwierząt bez wyjatku, male brudne klatki , zwierzęta wyglądaly okropnie!! Tygrys zamkniety w betonowym pomieszczeniu bez wybiegu zaledwie kilku metrowym, tak samo niedzwiedzie nic innego nie robily tylko chodzily cały czas przy kratach w ta i spowrotem i tak w kółko!!!niestety na gady wtedy tak nie zwracalam uwagi... i jest jeszcze w Gdyni oceanarium, rybki mają tam sobie naprawde nieżle, szczegolnie morskie które mają nowe akwaria. Ale wodne, morskie to MASAAAKRA, maluteńkie akwarium 3 ogromne żołwie, jeden obija sie o drugiego.i nic tam sie u nich nie zmienia, odkąd bylam tam pierwszy raz jako kilkuletnia dziewczynka....

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #10 dnia: 11.05.2007, 17:01:13 pm »
Fajne zdjęcia  :) Szkoda że nie widać co dają żółwiom jeść ale faktycznie jest lepiej niż np. w Chorzowie, gdzie żółwie są całe uwalane w błocie. Tutaj mają przynajmniej jakieś normalne podłoże i nie chodzą bo kamiennej podłodze. Szkoda tylko ze takie małe terraria... no i że nikt nie wpadnie na pomysł by wypuścić żółwie na jakiś wybiegowy trawnik...

Żółw błotny - fotka nr 15 - właśnie takiej fotki szukałam  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #11 dnia: 11.05.2007, 20:26:59 pm »
Lubię fotki z ZOO, ale Piotrze, to chyba raczej nie jest T.kleinamanni, skorupa b. podobna, ale mam wątpliwości, bo jednak pyszczek jest zupełnie inny, tak mi się wydaje.
Budżety ogrodów zoologicznych są małe, i na oświetlenie HQI nie ma pieniędzy. Ogólnie nawet nawet.

P.S: Żółwie gwiaździste we Wrocławskim ZOO wcale nie są tak mocno pokrzywione
Ogólnie widzę w Łodzi nie jest źle.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #12 dnia: 11.05.2007, 23:30:50 pm »
Czemu panuje przekonanie że lampy HQI są drogie?? Przyjrzałem się głowie żółwia posądzanego o kleinmannizm :D Tak jak pisałem wcześniej, pewnie jest to drugi żółw podany przez mnie.

Piotrek

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #13 dnia: 16.09.2015, 22:53:58 pm »
Ostatnio byłem w Łódzkim zoo i porobiłem kilka fotek.
Niestety tylko żółwi w budynku bo na zewnątrz wszystko się pochowało przez temperaturę raptem 12 *C i rzęsisty deszcz.
Najsmutniejsze jest to że w deszczu obleciałem całe zoo i nie zobaczyłem ani jednego żółwia lądowego  :( .
Niestety okazało się prawdą że lądowych żółwi nie ma dla zwiedzających a siedzą na zapleczu.
Cytat z maila od ZOO "W odpowiedzi na Pana maila dotyczącego żółwi lądowych w Łódzkim ZOO, chciałabym poinformować, że posiadamy kilka osobników żółwia stepowego, greckiego i marokańskiego ale w tej chwili przebywają w pomieszczeniach zapleczowych. Przykro mi, że nie mógł ich Pan zobaczyć, może za jakiś czas uda nam się wygospodarować dla nich miejsce na ekspozycji "
Na dniach dodam fotki.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07
« Odpowiedź #14 dnia: 23.09.2015, 10:33:08 am »
Lądowców od lat już nie widziałam w łódzkim zoo. Kiedyś mieli też więcej wodniaczków - ale jak byłam w czerwcu to i ich populacja już okrojona była.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ