Żółwie lądowe > Ogrody zoologiczne

Foto-relacja z łódzkiego ogrodu zoologicznego [27 zdjęć] 01.05.07

(1/3) > >>

still:
Tak jak w temacie fotorelacja z Łódzkiego zoo z wyszczególnieniem gadzinek
Niestety nie znalazłem nikogo kto byłby w stanie mi coś opowiedzieć, co i jak bo "...Pan który się tym zajmuje jest na urlopie a ja jestem od rybek"
Więc Musicie wierzyć w to co widzicie na zdjęciach i w to co tutaj napiszę ;)
Na początek osobny budyneczek w którym jest masa żółwi stepowych, peloponeskich, greckich i marokańskich - niestety trafiło do Naszego zoo jakieś 3 może 4 lata temu z przejętego przemytu było ich wtedy ponad 500!!!!
Część padła a żaden ogród w Polsce nie chciał przyjąć nadwyżki :( (Od razu przepraszam za jakość zdjęć, bo wszystkie były robione przez szybę - mimo to starałem się o ich możliwie wysoką jakość)
Cały ten budyneczek jest tylko dla żółwi:

1) 

Tutaj widok tego co jest w środku( nie chcę nikogo bronić ale te żólwie tak wyglądały jak tutaj trafiły i musze przyznać że dbają o nie jak tylko się da- są aktywne i niestety tego już nie mam na zdjęciach żółwie AKTYWNIE prowadzą tam gody ;))

2) 

Tutaj już w innym budynku (główne wiwarium) terraria z żółwiami i wężami i chyba jakimś waranikiem

3) 

a teraz żółwiki lądowe które znalazłem w tym budynku:

4) 

5) 

6) 

był jeszcze dorosły ładny grek ale niestety moje usilne próby wykonania w miarę czytelnego zdjęcia nie wypaliły więc go tutaj nie zobaczymy (co najmniej póki nie podszkolę się w fotografii;) )

teraz żółwie lubujące wodne środowisko (są w kilku miejscach tj.: w dawnym basenie hipopotama-tam mają super warunki; w Wiwarium tam też mają masę miejsca; i trzy maluchy żółwia błotnego w budynku z rybami)

7) 

8) 

9) 

10)

11)

 teraz dwa zdjęcia jednego zbiornika którego po prostu nie miałem jak sfotografować w całości

12)

13)

14)

15)

Z żółwików to by było na tyle ;)
a Tutaj w formie bonusu jeszcze kilka foteczek

w pawilonie dla ptaków natknąłem się na coś takiego (zdjęcie poniżej) opis ptaka i jego "odlew" opisany także w piśmie Brajla - Ciekawa rzecz, szkoda że tylko pojedynczy egzemplarz ale może z czasem tego typu pomocy naukowych przybędzie [ mi osobiście takie coś się bardzo podoba :) )

16)

17)

18)

19)

20)

21)

ZDJÊCIE DLA SPOSTRZEGAWCZYCH

22)

23)

domek kameleona jemeńskiego

24)

25)

26)

27)

Gablot było jeszcze kilka między innymi z pytonami ametystowymi kajmanem okularowym i innymi wężami oraz owadami i płazami ale były oblegane przez ludzi i w przeciwieństwie do pozostałych przy tych nie udało mi się wygonić ludzi ;P
Pozdrawiam i czekam na recenzję

Filip "still"

pol@k:
Aż miło popatrzeć i poczytać, że żółwiki mają dobre warunki  :)
ps. Fajne zdjęcia 8)

Piotr_K:
Pierwsze zdjęcie terrarium z żółwiami. Dopatrzyłem się stepów i greków razem. Jak wiadomo izolacja gatunkowa jest potrzebna..
Chamaeleo calyptratus Ma dość duże terra. Mogli jedynie więcej gałęzi mu dać, bo połowa jest niewykorzystana.
Ładny T.kleinmanni (chyba egipski, bo kojarzył mi się z jakimś pudełecznikiem :) )
Jedyne co mi nie pasuje to wystrój niektórych pomieszczeń.

Konkluzja : Morelia virdis urocza  ;D ;D ;D

still:
racja jest pustawo jeżeli chodzi o wystrój w niektórych terrariach ale w porównianiu do tego co tam było jeszcze rok temu to teraz jest raj. Co do izolacji gatunkowej żólwi to zapewne zoo też chciałoby to utrzymać ale po protostu ni ema gdzie ich porozsadzać(to są te żółwiki z przemytu) ale widzę żę ogród się prężnie rowija i myślę że z czasem i to ulegnie zmianie. Mnie osobiście zmieszała nieco sytuacja legwana zielonego razem z małpiatką w jednym terrarium... w sumi ejeden biotop a zarówno małpiatka jak i legwan nic sobie ze swojego towarzystwa nie robiły mimo to myślę że mogli sobie to darować ;)

pol@k:
Ale w porównaniu z innymi ogrodami zoologicznymi i sklepami to naprawdę jest dobrze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej