Żółwie lądowe > Ogrody zoologiczne

Wolontariat. Warszawski ogród zoologiczny :)

<< < (2/11) > >>

Agata:
jakie 18? 16 lat + zgoda rodziców i jeeeeedziesz :) jak byłam młodsza to się tym interesowałam :P
tu np. info z Poznańskiego zoo. Myślę, że wszędzie jest podobnie :
"Przyjmujemy wolontariuszy, którzy mają ukończone 16 lat, są zdrowi i nie mają nałogów. Kandydat na wolontariusza powinien mieć ubezpieczenie zdrowotne. Do podpisania umowy potrzebny jest nr dowodu osobistego lub legitymacji. Po przeszkoleniu BHP można wybrać dział zwierząt, na którym chce się pracować. "

rainok:
No ale to różnie jest ,  to zależy od miejsca bo są od 16 i 18 lat .


A to BHP na miejscu się przechodzi czy trzeba gdzieś jechać załatwiać ?

sola:
Wstępne szkolenie BHP powinni zapewnić tobie na miejscu.

VellaBella:
Ale wam zazdroszczę, że mieszkacie w miejscowościach gdzie jest zoo i możecie opiekować się zwierzątkami. Niestety ja mieszkam w małej mieścinie i nie mam takiej możliwości :( Aczkolwiek słyszałam, że w planach jest budowa schroniska dla psów, więc na pewno się tam zakręcę. Poza tym mam zamiar odbyć kurs z rehabilitacji zwierząt domowych z racji tego, że jestem magistrem fizjoterapii. Mam nadzieję, że będę mogła pomóc zwierzaczkom po wypadkach :)

Agata:
VellaBella podziwiam plany. W zoo zawsze ktoś się zakręci, zwierzęta mają opiekę niezależnie od tego, czy ktoś idzie na wolontariat czy nie. Za to zwierzęta w schronisku często mają za mało opiekunów, brakuje im miłości, zwykłych zabaw z człowiekiem. W sumie w schronisku zawsze czegoś brakuje. Tutaj najbardziej przydaje się pomoc. Jak zrobisz ten kurs, na pewno pomożesz wielu zwierzakom po wypadkach. Ale i bez kursu możesz im dać po prostu siebie i to też będzie piękne i ważne :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej