Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:12:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zoo Gdańsk 2017  (Przeczytany 6134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Zoo Gdańsk 2017
« dnia: 25.08.2017, 13:49:40 pm »
Kilka dni temu ,jak co roku z rodziną odwiedziłem Zoo w Gdańsku.Jeszcze rok temu nie miałem dużej wiedzy na temat żółwi ,dlatego nie zwróciłem uwagi na to jak są przetrzymywane .W tym roku zrobiłem szczegółowy przegląd żółwiowi i muszę wam powiedzieć ,że jest FATLNIE!!!. W początkowej części ogrodu jest wybieg z żółwiami : promienistymi ,pustynnymi , greckimi i madagaskarskimi (oczywiście wszystkie razem).Do jedzenia jakaś mieszanka warzyw i owoców,wody brak. Tu nie było ,aż tak fatalnie ,bo przynajmniej miały dostęp do UV .
Ale sytuacja jaką zastałem w pawilonie zszokowała mnie jeszcze bardziej.Podłoże to kora i siano na całej powierzchni , brak UV a lampa grzewcza umieszczona tak wysoko, że nie wiem czy cokolwiek grzała ,wszystkie żółwie zmieszane ze sobą (obrzeżone , lamparcie,żabuti,promieniste,madagaskarskie,stepowe i greckie).W misce sałata,papryka marchewka , jabłka i ser biały.Wszystkie wyglądały tragicznie miały opuchnięte i zapadnięte oczy , zaawansowane MBD i strasznie przesuszoną skórę .
Niedługo wstawię zdjęcia.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Zoo Gdańsk 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 25.08.2017, 19:28:49 pm »
Zareagowałeś w jakiś sposób, rozmawiałeś z obsługą, kierownictwem?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Zoo Gdańsk 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 25.08.2017, 19:48:15 pm »
Niestety nie spotkałem nikogo z ,,opiekunów'' ,dlatego z nikim nie rozmawiałem na ten temat.
W tym roku w Warszawie zwróciłem uwagę na żywienie i poskutkowało.Zamiast cykorii i kapusty pekińskiej pojawił się mniszek,gwiazdnica i jasnota biała :)
Co do Gdańska to można by wysłać wiadomość i zwrócić  uwagę na warunki , jest też podany nr telefonu.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
« Ostatnia zmiana: 27.08.2017, 10:39:04 am wysłana przez Kenet »