Żółwie lądowe > Ogrody zoologiczne

Zoo Gdańsk 2017

(1/1)

Kenet:
Kilka dni temu ,jak co roku z rodziną odwiedziłem Zoo w Gdańsku.Jeszcze rok temu nie miałem dużej wiedzy na temat żółwi ,dlatego nie zwróciłem uwagi na to jak są przetrzymywane .W tym roku zrobiłem szczegółowy przegląd żółwiowi i muszę wam powiedzieć ,że jest FATLNIE!!!. W początkowej części ogrodu jest wybieg z żółwiami : promienistymi ,pustynnymi , greckimi i madagaskarskimi (oczywiście wszystkie razem).Do jedzenia jakaś mieszanka warzyw i owoców,wody brak. Tu nie było ,aż tak fatalnie ,bo przynajmniej miały dostęp do UV .
Ale sytuacja jaką zastałem w pawilonie zszokowała mnie jeszcze bardziej.Podłoże to kora i siano na całej powierzchni , brak UV a lampa grzewcza umieszczona tak wysoko, że nie wiem czy cokolwiek grzała ,wszystkie żółwie zmieszane ze sobą (obrzeżone , lamparcie,żabuti,promieniste,madagaskarskie,stepowe i greckie).W misce sałata,papryka marchewka , jabłka i ser biały.Wszystkie wyglądały tragicznie miały opuchnięte i zapadnięte oczy , zaawansowane MBD i strasznie przesuszoną skórę .
Niedługo wstawię zdjęcia.

doru:
Zareagowałeś w jakiś sposób, rozmawiałeś z obsługą, kierownictwem?

Kenet:
Niestety nie spotkałem nikogo z ,,opiekunów'' ,dlatego z nikim nie rozmawiałem na ten temat.
W tym roku w Warszawie zwróciłem uwagę na żywienie i poskutkowało.Zamiast cykorii i kapusty pekińskiej pojawił się mniszek,gwiazdnica i jasnota biała :)
Co do Gdańska to można by wysłać wiadomość i zwrócić  uwagę na warunki , jest też podany nr telefonu.

Kenet:
https://zapodaj.net/c439965c177bc.jpg.html
https://zapodaj.net/c0f394e614a3e.jpg.html
https://zapodaj.net/6ba9eb18c5d44.jpg.html
https://zapodaj.net/629a7de503956.jpg.html
https://zapodaj.net/825a48d50c2c5.jpg.html
https://zapodaj.net/b0695af2311f6.jpg.html

Tak to wyglądało :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej