Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:23:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 100 pytań o...  (Przeczytany 24119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #15 dnia: 04.08.2013, 10:52:56 am »
ciezko cokolwiek ustalic ze spaniem,jesli zolw nie ma odpowiednich lamp.bo jesli sa lampy,odpowiednia temperatura+ladny dzien.zolw powinien byc dosc aktywny.jednak w przypadku twojego gada,moze miec np.za zimno ::)
najlepiej kup dobre lampy,daj pod nie termometr.temp.pod nimi powinna byc okolo 30-35st.i wtedy zobacz czy nadal jest ospaly :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #16 dnia: 04.08.2013, 10:56:45 am »
Lampa na lato 40 W.

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #17 dnia: 04.08.2013, 11:03:04 am »
Ok, czyli generalnie może mieć za zimno. W tej chwili ma małą żarówkę, chyba taką najmniejszej mocy (25W?), wykręciłam z mojej lampki. Dokupię termometr i lepsza żarówkę, ale jak wkładam rękę do środka to ma zdecydowanie cieplej niż miał. Dzisiaj u nas pada więc lipa. Wczoraj był na balkonie, wygrzewał się na słonku prawie cały dzień i był o wiele bardziej aktywny. Zobaczymy. Zjadła nie za dużo. Włożyłam jej garść roślinek, zjadła może 1/6 ...

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #18 dnia: 04.08.2013, 11:06:32 am »
brzydka pogoda ma niestety bardzo negatywny wplyw na gady ;)
zmien zarowki,dokup uvb,podnies temp.pod lampami do prawidlowej i napewno gadzina zacznie dobrze prosperowac ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #19 dnia: 04.08.2013, 19:24:34 pm »
No to jestem. Mały małe zmiany. Mamy "terrarium" jeśli tak to można nazwać. Nie jest jakieś imponujące, ale jest dwa razy większe niż akwarium i nie ma już piasku. To tak na szybko, będą zmiany oczywiście, ale Czesia już się rozgościła, podskubuje zieleninkę.


Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #20 dnia: 04.08.2013, 21:11:54 pm »
Wyglada już lepiej, napewno lepiej niż wcześąniej :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #21 dnia: 04.08.2013, 21:44:13 pm »
Krok po kroczku. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #22 dnia: 04.08.2013, 22:39:28 pm »
Fajnie, powoli do przodu. Pamiętaj aby zawsze miała świeżą wodą. Teraz jak najwięcej słońca jej potrzeba. Możesz jak wynosisz ją na balkon polowe tego pudełka zastawić od góry jakimś kocem, będzie miała troszkę cienia bo taka doniczka na kryjówkę to może troszkę mało ale wiadomo miejsca brak. Sama zaobserwujesz czy przesiaduje więcej w cieniu czy ciągnie ją do słoneczka. I pisz na forum jak sytuacja się rozwinie, czy będzie mogła zostać już z Wami :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #23 dnia: 05.08.2013, 07:59:22 am »
Anitko, pamiętaj jednak, że na balkonie temperatura jest zawsze wyższa jak ta prognozowana. Zauważyłam, że w słoneczne dni z temp. 32 stopnie termometr wyświetla nawet 50 w słońcu, a już 40 stopni jest niebezpieczne dla organizmu! Także w Twojej sytuacji nabyłabym sobie termometr i mierzyła temp. żeby żółwik się nie ugotował. Możesz osłonić wybieg parasolem ogrodowym ale nigdy nie próbowałam tego patentu  :( Twoja skorupka ma zbyt małą przestrzeń i nie ma nawet możliwości ucieczki w miejsce chłodniejsze  :( dochodzi jeszcze kwestia rozmieszczenia okien. Ja ma  wschód - zachód i to najgorsza opcja z możliwych. Pozdrawiam  :-*

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #24 dnia: 05.08.2013, 14:13:10 pm »
Balkon mam od południa. Wystawiłam Czesię na balkon, tak, że 1/3 jest w słońcu, reszta w cieniu. Chodzi sobie, podgryza listki. Jest zdecydowanie aktywniejsza niż wczoraj. Dużo w słońcu siedzi, wchodzi do wody. Widziałam, że się chowa do tej doniczki, ale za parę minut znów na słonku siedzi. I pytanie... czy ta doniczka ma mieć dziurki na dnie. Bo nie ma i boję się o dostęp powietrza w środku. Może lepiej przewiercić kilka??

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #25 dnia: 05.08.2013, 14:21:17 pm »
Nie ma sensu! Nic się maluchowi nie stanie. Skorupki uwielbiają siedzieć w norach, forumowicze wkopują bardzo głęboko doniczki w ziemię, żeby mogły się schować w upalne dni przed upałem.
Patrz przykład:
http://forum.zolw.info/wybieg/moje-balkonowe-terra-dla-kuby/

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #26 dnia: 05.08.2013, 14:27:43 pm »
No to się nie martwię w takim razie, też troszkę zakopałam, wkładałam rękę do środka i jest tam raczej chłodno, więc mam nadzieję, że się Czesia nie ugotuje. I w ogóle jakaś tak szczęśliwsza jestem z jej powodu. Normalnie chodziła spać ok 18 a wczoraj prawie do 20 chodziła i oglądała wszystko, na koniec wykopała sobie dołek w jednym kącie i poszła spać :)
 

Dodano 05.08.2013, 14:30:27 pm
Aha, czy wybieg na balko mogę zrobić ze starych mebli. Mam pełno niepotrzebnych szafek w piwnicy, może któraś by się nadała, żeby zbić z nich jakąś większą skrzynkę??
« Ostatnia zmiana: 05.08.2013, 14:30:27 pm wysłana przez anita »

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #27 dnia: 05.08.2013, 14:34:31 pm »
Anitko! Ja również bardzo się cieszę zarówno Twoim szczęściem jak i szczęściem żółwicy  :)
Jak najbardziej możesz zrobić wybieg/terra ze starej skrzyni, szuflady, płyt itp. Nie ma nic lepszego  :)
Zobacz sobie u mnie... Ja na przykład zrobiłam wybieg balkonowy z szuflady  :laug
http://forum.zolw.info/wybieg/wybieg-dla-tuptusia/60/

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #28 dnia: 05.08.2013, 14:35:08 pm »
I trochę zdjęć jeszcze...
 

Dodano 05.08.2013, 14:38:08 pm
To super. Twój wybieg piękny, te kwiaty, normalnie ozdoba balkonu :) Dzisiaj idziemy do piwnicy szperać i wybierać. A jak nic się nie nada to zostanie sklep i kupimy płytę jakąś i też będzie ok :)
« Ostatnia zmiana: 05.08.2013, 14:38:08 pm wysłana przez anita »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #29 dnia: 05.08.2013, 16:05:03 pm »
Fajnie, że tak szybko udało się dla niej choć tymczasowe lokum urządzić.
Jakbyś robiła ze starych mebli - to pamiętaj o położeniu na spód plandeki czy grubej folii, bo jak dasz ziemię i będziesz podlewać, to Ci drewno zgnije.

A jest szansa, że Czesia już do przedszkola i akwarium z piachem nie wróci?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ