Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 04.06.2024, 02:04:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 100 pytań o...  (Przeczytany 24339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #45 dnia: 09.08.2013, 14:45:02 pm »
Cześć.
Idzie ku lepszemu  ;D
Zaraz wrzucę twój wątek na shoutbox i z pewnością ktoś odpisze! Fajnie, że terra się robi. Tak strasznie cieszy mnie każda osoba pozytywnie zakręcona na punkcie żółwi.
Pazurki możesz podpiąć u każdego weta. Najpewniej zadzwoń i popytaj czy się tego podejmą. Ja tak bym zrobiła.
Czy kupiłaś skorupce sepię? Mój maluszek wczoraj skubał godzinę dzięki czemu mam pewność, że samoistnie ściera sobie dziób.
Co do roślin to nie mam pewności więc się nie wypowiem ale inni zapewne pomogą.
Temperatura u Czesi w porządku, wilgotność też. :-) powinna być w granicach 50 - 60 procent. Jeśli jest niższa zraszaj wodą.
Co do kupki to się nie martw. Może robi w ukryciu.
Buziaki

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #46 dnia: 09.08.2013, 15:10:08 pm »
Hej,
Żółw może być na dworze do jesieni, o ile temp. nie spada poniżej 2st, najlepiej jak ma na wybiegu ocieplany domek.
 Co do roślin to wejdź sobie na tą stronę: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/plants_19.asp?mode=cl
Możesz tam wyszukiwać rośliny po kolorze kwiatów, a jeśli znasz nazwę to wpisuj pierwszy człon nazwy łacińskiej w okienko wyszukiwania i wyszuka Ci czy jest coś na stronie o tej roślinie, czy jest jadalna czy nie.
Oczka wyglądają bdb :)
Zwykły wet przytnie pazurki, możesz nawet sama spróbować gilotynką do paznokci, tylko tak żeby ni uszkodzić nerwów które idą przez środek pazura - widać je.
Możecie ją kąpać częściej, z tym, że to dla żółwia zawsze stres, także jak ma basenik u siebie, to te raz w tygodniu zupełnie wystarczy. 
Jak jeszcze na coś nie odpowiedziałam to zapytaj ponownie, bo sporo tego na jeden raz ;)
Cieszę się że spodobały Ci się żółwie :) jeśli Czesia jednak u Was nie zostanie to serdecznie zapraszamy do działu adopcji! :)

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #47 dnia: 09.08.2013, 15:14:52 pm »
Pewnie się stresuje jak ją podnoszę, ale zauważyłam, że lubi jak się ją głaszcze po głowie. Najpierw, jak zobaczy ruch to szybko chowa głowę, a potem wyciąga ją do góry i czeka aż się ją pogłaszcze. W szoku jestem, bo myślałam, ze raczej żółwie nie lubią takich rzeczy  ;D

Sepii nie podaję, trzeba zakupić ;)
 

Dodano 09.08.2013, 15:16:15 pm
W sklepie widziałam coś co się nazywało wapienko dla ptaków, może być takie coś?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #48 dnia: 09.08.2013, 15:19:29 pm »
Nie, ma być  napisane sepia, te wapienka są niewiele warte.

Ja nie wierze w to że gadom dotyk sprawia przyjemność, wg mnie te wyciąganie głowy to raczej ciekawość, czemu często towarzyszy przyspieszony oddech. Ale jeśli byłby to duży stres dla żółwia pewnie by głowe schował, więc wiara w to jest mało szkodliwa ;)

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #49 dnia: 09.08.2013, 15:23:05 pm »
A jak sprawdzić czy ma przyspieszony oddech?

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #50 dnia: 09.08.2013, 15:25:45 pm »
Ale ona jest kochana, jak pozuje do zdjęcia  :) Co do sepii to też mam wapienko i myślałam, że jest ok a tu proszę. Jednak moje gady są cwane i nawet jak jest starte na roślinki to czują i nie chcą wcinać.

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #51 dnia: 09.08.2013, 15:31:29 pm »
Ze 100 pytań chyba wyjdzie 1000 ;)

Ta sepia to ma być w kawałku czy w proszku? I ma mieć ją cały czas czy podawać co jakiś czas? Na zdjęciu akurat w misce siedzi, kąpie się. Kochana jest :D
Z tymi pazurkami to się trochę boję sama, chociaż mój tata obcinał naszemu psu (miał przy jednej łapie 5. palec i pazurek jak był za długi się mu wbijał w ciałko), może jego poproszę. Weterynarz u nas na osiedlu jest od 16 to zaraz dzwonię i pytam, od razu spytam o badanie kału ;)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #52 dnia: 09.08.2013, 15:38:42 pm »
Przyspieszony oddech widać na szyji, jakby taki szybko poruszający się guzek ;)

Sepie dostaniesz w kawałku, często z takimi metalowymi elementami które służą do zamocowania na prętach klatki. Możesz sobie ją zetrzeć do słoiczka i posypywać na jedzonko albo ścierać widelcem na jedzonko bezpośrednio. Możesz też położyć żółwiowi może sama będzie skubać.

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #53 dnia: 09.08.2013, 16:43:28 pm »
Przyspieszony oddech widać na szyji, jakby taki szybko poruszający się guzek ;)



Jak u żaby  ;) tak mi się kojarzy :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #54 dnia: 09.08.2013, 19:59:39 pm »
Darcia, dziękuję! Ja o tym nie wiedziałam  :P Myślałam nawet, że to taka gadzia mowa  ;D Mój Tup czasami tak sobie wejdzie pod krzyczek i tak sobie duma  :laugh:

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #55 dnia: 09.08.2013, 21:16:17 pm »
A to po prostu oddech. Często towarzyszy temu poruszanie przednimi łapkami i główką w przód i tył. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #56 dnia: 10.08.2013, 13:54:17 pm »
Jest wybieg  ;D Jednak ciut mniejszy niż miał być, deska była złamana i dało radę zrobić tylko 60x100cm ale i tak jest super  :D

Dajcie znać co zmienić i pytanko, czy mogą być te trzy roślinki? Te z dwóch ostatnich zdjęć?


Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #57 dnia: 10.08.2013, 14:00:01 pm »
Ale wypasik.  ;D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #58 dnia: 10.08.2013, 14:01:29 pm »
Genialnie! Teraz trzeba walczyć z przedszkolem o żółwia. ;)
Gratuluję!
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #59 dnia: 10.08.2013, 14:46:21 pm »
Bardzo fajnie:) Czesia musi być teraz bardzo szczęśliwa!Walcz z przedszkolem a jeśli się nie uda to w ostateczności oddasz ją z tym wybiegiem a w adopcji czekają bidy na tak wspaniałe domki. Co do roślin to ta pierwsza wygląda mi na oset ale tylko strzelam i nie  wiem czy na wybieg się nadaje bo raczej nie jadalna.