Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

6 letni żółw grecki Józiu

(1/4) > >>

OgrodnikDamian:
Dzień dobry,  na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik na forum. Od kilku dni stałem się posiadaczem 6-letniego żółwia greckiego. Nazwaliśmy go Józiu. Przejąłem go od poprzedniego właściciela, który nie chciał się już  nim opiekować. Otrzymałem informację iż jest to sześcioletni samiec. Mam go razem z w terrarium w którym do tej pory mieszkał. Żółwik ma 14 cm długości. Jest energiczny je wszystko : susz, rukolę,mniszka . Poprzedni właściciel nigdy go nie zimował. Mam kilka pytań odnośnie stanu terrarium i samego żółwika.
1. Wymiary terarium to 100x50x40 cm czy to nie za malo?
2. Żółwik do tej pory był trzymany na zrebce, wiem że ją muszę na pewno wymienić na mieszankę ziemi i gliny.
3. Temperatura pod lampą grzewczą wynosi 40 stopni Celsjusza a kamienie nagrzewają się do 44 stopni, czy to aby nie jest za dużo ?  moc żarówki to 50.
4. Proszę o ocenę stanu żółwia oraz jego wygląd.

OgrodnikDamian:
Koleinę zdjecia

OgrodnikDamian:
Terarium

Kenet:
Witaj na forum :)
1.Terrarium wydaje się być trochę za małe, ale jeżeli dobrze je urządzisz to powinno wystarczyć.
2. Tak , podłoże należy wymienić na ziemię z gliną.
3. To za dużo, Spróbuj podnieść lampę grzewczą wyżej a jak się nie da to kupić tą o słabszej mocy.
4. Żółw nie wygląda dobrze, widać mocne piramidy na karapaksie mogące być skutkiem złego odżywiania. Warto odwiedzić specjalistę od gadów. Napisz skąd jesteś.

OgrodnikDamian:
Konin wielkopolska
Poprzedni właściciele karmili go sałata i nie wiadomo czym jeszcze.
Po namyśle w domu jest dużo miejsca  i w  weekend zbuje mu terrarium otwarte  150x150. Myślę że teraz bedzie miał sporo swobody.
Plus jest taki że je suszki.
Ma nawyk wspinania się na skały, wręcz stawania w pionie.
Zauwazylem że praktycznie każdego poranka wchodzi do basenu z wodą i spędza w nim kilka minut.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej