Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:41:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pypka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« dnia: 23.05.2021, 15:54:40 pm »
Potrzebuje pomocy. Zauważyłam u żółwia takie białe paski między łuskami. Ciężko opisać to słowami dlatego wolę dołączyć zdjęcie. Proszę o pomoc bo się boje  ???

Offline pypka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 23.05.2021, 16:15:41 pm »
.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 23.05.2021, 18:48:03 pm »
To są przyrosty i same w sobie nie są groźne, ale są sygnałem, że dieta żółwia jest zbyt wysokobiałkowa i karapaks rośnie za szybko. Opisz jakie ma warunki a w szczególności dietę.

Offline pypka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 23.05.2021, 18:55:22 pm »
Je mlecz z naszego ogródka i od czasu do czasu cykorię i rukolę oraz jedzenie w granulkach typowe dla żółwi bo narazie na podwórku naturalnych roślin mało. Tak naprawdę sama nie wiem co mu dawać naturalnego. Te suche posypujemy witaminami w proszku. A jeżeli o terrarium to naturalna ziemia z glina oraz dwie lampy.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 23.05.2021, 19:23:48 pm »
No i wyjaśniło się skąd te przyrosty. Jeśli to jedzenie w granulkach to Biorept to wyrzuć je natychmiast. To chyba najgorsze jedzenie dla żółwi jakie powstało. Postaraj się dietę bardziej urozmaicić. Wybierz się na okoliczne pola, łąki czy nawet parki miejskie i poszukaj takich roślin jak: babka zwyczajna, babka lancetowata, pokrzywa, czosnaczek, pięciornik gęsi, jasnota biała, fiołek polny czy wyka ptasia. Wszystkie te rośliny można już spotkać i np. w Warszawie rosną one pospolicie. Zrezygnuj też z cykorii i witamin(chyba, że przepisał je specjalista) bo łatwo je przedawkować. Jeśli zmienisz mu dietę na lepszą i lato spędzi na wybiegu zewnętrznym to te przyrosty ładnie mu znikną.

Offline pypka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 23.05.2021, 21:51:41 pm »
Bardzo dziękuje za pomoc jutro idziemy na łąkę szukać zielska poszukałem jak te roślinki wyglądają i będziemy śledzić miejsca w których rosną.