Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Białe paski między łuskami na skorupie. Pomocy

(1/2) > >>

pypka:
Potrzebuje pomocy. Zauważyłam u żółwia takie białe paski między łuskami. Ciężko opisać to słowami dlatego wolę dołączyć zdjęcie. Proszę o pomoc bo się boje  ???

pypka:
.

Kenet:
To są przyrosty i same w sobie nie są groźne, ale są sygnałem, że dieta żółwia jest zbyt wysokobiałkowa i karapaks rośnie za szybko. Opisz jakie ma warunki a w szczególności dietę.

pypka:
Je mlecz z naszego ogródka i od czasu do czasu cykorię i rukolę oraz jedzenie w granulkach typowe dla żółwi bo narazie na podwórku naturalnych roślin mało. Tak naprawdę sama nie wiem co mu dawać naturalnego. Te suche posypujemy witaminami w proszku. A jeżeli o terrarium to naturalna ziemia z glina oraz dwie lampy.

Kenet:
No i wyjaśniło się skąd te przyrosty. Jeśli to jedzenie w granulkach to Biorept to wyrzuć je natychmiast. To chyba najgorsze jedzenie dla żółwi jakie powstało. Postaraj się dietę bardziej urozmaicić. Wybierz się na okoliczne pola, łąki czy nawet parki miejskie i poszukaj takich roślin jak: babka zwyczajna, babka lancetowata, pokrzywa, czosnaczek, pięciornik gęsi, jasnota biała, fiołek polny czy wyka ptasia. Wszystkie te rośliny można już spotkać i np. w Warszawie rosną one pospolicie. Zrezygnuj też z cykorii i witamin(chyba, że przepisał je specjalista) bo łatwo je przedawkować. Jeśli zmienisz mu dietę na lepszą i lato spędzi na wybiegu zewnętrznym to te przyrosty ładnie mu znikną.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej