Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 01.05.2024, 15:47:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]  (Przeczytany 18715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #15 dnia: 19.08.2009, 06:48:31 am »
Mój żółwik, którego miałem jakieś 1,5 roku temu miał to samo. Był młodym osobnikiem (wielkość karapaksu 5-6 cm) i przez pierwsze... bodajże 5 dni nie jadł nic tylko spędzał czas w różnych kątach terrarium i spał. Ale potem mu przeszło, głód "wlazł w dupę" i odwaga wróciła :-)
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #16 dnia: 19.08.2009, 09:26:45 am »
Dziekuje wam wszystkim za szybka odpowiedz.Powiem szczerze ze nie jestem zadnym hodowca tych slicznych gadzinek wiec nie wiem w jakim wieku kupuje sie zolwika  ???
Tez wydawaly mi sie malutkie ale skoro wszystkie mialy juz CITES i doswiadczony hodowca powiedziel ze mozna je juz wziac no to myslalam ze bedzie dobrze.I tak wzielam najbardziej ruchliwe zolwiatka jakie tam mial.A na chorego to ten zolwik mi  nie wyglada on poprostu jest przestraszony i tyle.Siedzi dzisiaj na kamieniu obok drugiego musze go obserwowac czy cos je biedaczek.Ale wydaje mi sie ze dzis jest bardziej ciekawski  ;) bo rozglada sie duzo.Mam nadzieje ze sie biedaczek przyzwyczai.
Inna sprawa jest taka ze ja dokupilam te zolwiki do mojego rocznego mauretana.Pytalam kolesia czy moga byc ze soba,czy to nie zbyt wielka roznica wieku ale powiem szczerze gdy je tam u niego zobaczylam od razu wiedzialam ze nie moga byc razem.Moj "kapsel" ktory wydawal mi sie do tej pory malutkim zolwikiem stal sie gigantem w porownaniu do "Lesia i Tysia".Cale szczescie maz zadeklarowal sie zrobic BIG terrarium zeby wszystkie zolwiki mialy dobrze  ;D

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #17 dnia: 19.08.2009, 09:30:54 am »
Sluchajcie kochani cos mi sie wydaje ze moj zolwik jest wybredny  :D On chyba chce jesc ale tylko mleczyki. Widze wlasnie ze wcina ale nic innego tylko mlecze  :P No nic pozostaje mi pedzic do lasu po mleczyki  ;)

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #18 dnia: 19.08.2009, 09:49:34 am »
Tutaj wrzucam zdjecia gadzinki o ktorej mowa powyzej  ;)

http://img87.imageshack.us/img87/7664/s5001449.jpg


to ten zielonkawy jeszcze zolwik

http://img35.imageshack.us/img35/9052/s5001447.jpg

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #19 dnia: 19.08.2009, 10:39:11 am »
Anett, a czemu do lasu chcesz iść po mlecz? Masz żółwie łąkowe a nie leśne :D, to na łąkę idź.

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #20 dnia: 19.08.2009, 11:01:33 am »
Oczywiscie nie chce isc z zolwikami.A dlaczego do lasu ? Dlatego ze chyba lepiej z lasu cos przyniesc niz z lak ktore sa  przy ruchliwych drogach.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #21 dnia: 19.08.2009, 11:49:32 am »
Uważam, że te same rośliny z łąki a z lasu to dwie różne materie. Masz młode żółwie i wiele lat życia przed nimi,to dlatego tak piszę. Raz na jakiś czas to nic, ale gdybyś stale tak chciała robić, to jednak chyba nie byłoby dobrze.
Oczywiście, nie wspomniałam o tym, żeby z byle jakiej łąki zbierać.

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #22 dnia: 19.08.2009, 12:14:08 pm »
Wiesz potrafie rozroznic roslinki i zapewniam cie ze zolwiki dostaja to czego potrzebuja. Mieszkam w Berlinie a tu jest dosyc przekichane zeby znalezc lake na ktorej rosna niezanieczszczone roslin a ten lasek do ktorego chodze ma identyczne rosliny jakie na lace rosna dlatego ze w tym wlasnie lesie jest pewna przestrzen bez drzew gdzie jest wlasnie laka i rosna piekne roslink dlatego wlasnie tam chodze.Poza tym mam juz jednego zolwika ktory wlasnie tam sie "stolowal i rosnie na pieknego zolwia.Wiec nie martw sie wiem co robie  :D

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #23 dnia: 19.08.2009, 13:30:12 pm »
Chcesz karmić swojego żółwia tylko mleczami? To tak, jakbyś jadła sam chleb. Nawet, jeśli jest wybredny, to zrób mu najwyżej głodówkę dając wszystkie inne rośliny oprócz mlecza. Po kilku dniach zrozumie, że musi coś zjeść i sięgnie po wszystko co mu dasz, byle tylko zaspokoić głód.
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #24 dnia: 19.08.2009, 14:16:49 pm »
... no tak! Ja zapomniałem, że Ty już masz jednego trochę starszego żółwika  ;) Te nowe to rzeczywiście trochę za małe, aby mogły dzielić z nim terrarium, ale myślę, że jak się trochę za parę miesięcy wzmocnią, to nie będzie problemu... , a tym, że jedzą głównie mlecz bym się za bardzo nie przejmował - z biegiem czasu docenią również i inne roślinki.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #25 dnia: 19.08.2009, 15:02:05 pm »
Ludzie nie robcie problemu tam gdzie go nie ma.Kto powiedzial ze karmie moje ZOLWIE tylko mleczami  ??? Czytajcie ze zrozumieniem prosze. Mam od 3 dni 2 nowe zolwiki z czego jeden nie chcial sie zaaklimatyzowac.Kazdy by sie cieszyl gdyby widzial ze jego nowy zolwik zjadl cokolwiek i nie padnie z glodu.Co to za teksty typu jakbys sie czula jedzac sam chleb? Prosilam o rade a nie o glupie komentarze.
Dla tych co powaznie potraktowali moja prosbe to zolwik widze sie rozbrykal i zjadl dzis nieco wiecej niz mleczyk bo i koniczynke  ;D

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #26 dnia: 19.08.2009, 15:30:46 pm »
Nikt nie robi problemu. Powinnaś zrozumieć jaki sens mojej wypowiedzi. Czy ktoś napisał, że "karmisz swojego żółwia tylko mleczami"?

"Nawet, jeśli jest wybredny, to zrób mu najwyżej głodówkę dając wszystkie inne rośliny oprócz mlecza. Po kilku dniach zrozumie, że musi coś zjeść i sięgnie po wszystko co mu dasz, byle tylko zaspokoić głód." <-- Ja nie stwierdziłem, że jesteś wyrodną właścicielką dającą swojemu zwierzęciu tylko mlecze! Chodzi mi o to, że kiedy on zjada tylko tą roślinę to powinnaś przestać dawać mu ją. Jest wiele różnych roślin, musi się nauczyć też jeść je. Ale Witia może ma rację, z biegiem czasu docenią inne rośliny..
W każdym bądź razie nie rozumiem oburzenia.
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #27 dnia: 19.08.2009, 15:48:19 pm »
Przepraszam cie bardzo ale to ty napisales cytuje "Chcesz karmić swojego żółwia tylko mleczami? To tak, jakbyś jadła sam chleb"
Nie powedzialam ze chce go tylko tym karmic,ciesze sie ze wogole cos zjadl.Naprawde jest dla mnie wazne zeby zjadl cokolwiek niz padl mi z glodu.
Na szczescie jest juz lepiej biega sobie z drugim zolwikiem i ciesze sie z tego.Poza tym dziabnol troche innej roslinnosci wiec jestem dobrej mysli  ;)

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #28 dnia: 19.08.2009, 15:54:39 pm »
Źle mnie zrozumiałaś ;) Po części też ja to niestosownie ująłem w słowach. Nie chciałem Cię oczywiście urazić, a jeśli się tak czujesz to przepraszam. Naprawdę się cieszę, że żółwik się oswoił z otoczeniem. Teraz tylko trzymam kciuki, żeby zdrowo rósł! :-)
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Anett

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Nowo zakupiony maluszek nie chce jeść :( [scalony]
« Odpowiedź #29 dnia: 19.08.2009, 15:58:31 pm »
Nio poczulam sie jakbys na mnie naskoczyl. Nie dosc ze tak sie przejmowalam moja gadzinka gapilam sie od 3 dni w terra latalam za swierzutka roslinnoscia a tu ktos  na mnie najezdza  :P Normalnie pomyslalam sobie co za bezczelnosc.Ale oczywiscie wybaczam i puszczam to w niepamiec  ;D W koncu tu o zolwika chodzi nie o mnie  ;)