Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Jak kąpać - solenie wody, środki pielęgnacyjne, smarowanie [scalony]

<< < (27/29) > >>

heres:
Aha na ta chwile nic z tych rzeczy, dzisiaj sporubowalem wykąpać gada ale miałem za niską podstawkę odrazu ucieka :)

Kamil56:
żadnych podstawej. Albo wiadro albo wysoka micha i temp wody około 35*C. Ja kąpię po około 30 minut.

Kesja:
Ja kąpie swojego żółwia greckiego 2-3 razy w tygodniu rano jak się obudzi i jeszcze nie ma energii żeby uciekać z miski. Wsadzam go do miski z ciepłą woda i stawiam ją przy lampie. Wydaje mi się że sprawia mu to dużą przyjemność rano i wcale nie wierzga. Później w ciągu dnia jak jest już bardzo aktywny i pobudzony to niema na to szans.  :)

amerykaa83:
Czy Wy nie przesadzacie z tymi temperaturami, poziomami wody itp.? Żółw się nie utopi, ma naturalny instynkt radzenia sobie w wodzie, na wolności może wpaść do stawu czy rzeki i musi przetrwać. Woda też tam zimna. Wyparzanie miski? Gotowanie wody?? Mineralnej???  ;D :D 8)

Kamil56:
Nie przesadzamy. Żółwie które mamy w domach w większości nie są wyciągnięte z natury i nie miały styczności z rzekami.
To się nazywa dbaniem o prawidłowy dobrostan żółwia.
Po za tym czyszczenie czy mycie misek to dbanie o higienę ale widać też jesteś z nią na bakier.

Ale ty nie wiesz co to słowo znaczy wypisując różne farmazony.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej