Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Jak kąpać - solenie wody, środki pielęgnacyjne, smarowanie [scalony]

<< < (2/28) > >>

ankan:
Wodę do kąpieli przegotuj, albo kup mineralną w większym pojemniku.

Temp. najlepiej taka jak w terra - możesz kupić miskę plastikową coby się zmieściła do terra, nalać wody (o temp. ok. 30-32 stopni) i postawić po żarówką - woda będzie się dogrzewała i spokojnie można w niej pół godz. żółwia potrzymać.
Dobrze też jak miałby w terra basenik (może to być ceramiczny lub plastikowy podstawek do kwiatów) gdzie mógłby się napić i wykąpać. Wodę należy codziennie wymieniać.
Jak będzie miał stały dostęp do wody to kąpać go możesz raz na tydzień - spokojnie wystarczy.
Do wody nie ma potrzeby nic dodawać, podobnie jak smarować żółwiowi skorupy po kąpieli. Można mu skorupkę opłukać wodą przy kąpieli.

malwa:
Ostatnio przeczytalam ze maluszki do roku trzeba kapac co dziennie bo maja tendencje do odwadniania sie, mysle ze u paru gatunkow to bardzo mozliwe , choc tak jak wspominasz wystarczy miec duzy pojemnik z woda i je tam raz dziennie wsadzac, bo jak to male szkraby potrafia caly dzien przespac. :D

Świetlik:
Mi dr Maluta każe kąpać co trzy dni, właśnie ze względu na odwodnienie.

ankan:
Właśnie - jak żółwik nie ma się gdzie w terra wykąpać, to należy kąpać częściej, a jak sam korzysta z baseniku to można rzadziej dodatkowo.
Przy lampartkach przeczytałam że żółwik musi mieć albo basen w terra albo należy go codziennie kąpać, żeby mógł się napić.

malwa:
Ciepla kapiel sama w sobie nigdy nie zaszkodzi, tylko stres, male zolwiki maja duza podatnosc na stres i mysle ze to jest glowny problem, drugi jest taki ze sa niezdarne i trzeba uwazac zeby sie nie utopily, nie maja jeszcze mocnie umiesninych nozek a wypadki sie zdazaja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej