Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Jak kąpać - solenie wody, środki pielęgnacyjne, smarowanie [scalony]

(1/29) > >>

Bartasf:
I następne pytanko :) Dziś planuję pierwszą kąpiel więc pytanie brzmi. Ile wody i jaka temperatura wody powinna być oraz czy używamy jakiś środków do kąpieli ewentualnie do pielęgnacji po? Bo kupiłem środek do pielęgnacji skorupki :)

Świetlik:
Woda- ok 35stopni. Ma sięgać do skorupy- generalnie chodzi o to, by się żółwik nie utopił. Czyli musi być na tyle płytko, by nie zakrywała mu głowy, a na tyle głęboko, by sobie żółwik mógł tą główkę zamoczyć, ale by nie było ryzyka podtopieniem.

I nie stosuj niczego do pielęgnacji skorupy- to nie jest potrzebne.  Tylko, kiedy coś się dzieje i weterynarz ewent. zaleci. W naturze też nikt niczym nie smaruje żółwikom skorupki.

Bartasf:
Dziękuję. Już baterie do aparatu ładuje żeby fotki zrobić :)

Bartek:
O wodzie wspomniała przedmówczyni. A co do smarowania to nie używamy niczego bo to pożywka dla bakterii. Do wody też się niczego nie dosypuje chyba, że robisz wywar z ziół przy problemach nerkowych lub zapaleniach oczu, ale wtedy zazwyczaj się tylko przemywa oczka.

malwa:
Ja jeszcze dodam zeby miec jakas miske w zanadrzu tylko dla zolwika , plastikowa lub szklana, wypazyc ja przed uzyciem. Zolwik napewno bedzie pil wode przy kompieli wiec dobrze zeby nie byla od plynowi i innych srodkow ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej