Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 14.05.2024, 20:53:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znalazłam żółwia, co dalej?  (Przeczytany 22932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #45 dnia: 08.07.2009, 21:52:34 pm »
Balbina ... wróciła niezadowolona z wyprawy bo zaraz poszła spać.

... może zazdrosna o szpaka  ;D A swoją drogą to miło, że tak się zajmujesz tymi zwierzętami, i z tego co wiem to prawie wszystkie znajdy?!
« Ostatnia zmiana: 08.07.2009, 21:54:06 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Jacek01

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #46 dnia: 08.07.2009, 22:09:40 pm »
Cieszę się że to jednak nie byli właściciele tego żółwika bo powiem szczerze że wciągnęła mnie lektura właściwie historia twojej znajdy( akcja za akcją jak w filmie sensacyjnym). Z niecierpliwością nie mogę się doczekać dalszych perypetii a przede wszystkim co ze zwichniętą szczęką i odłupaną skorupką. Życzę sukcesów hodowlanych i rychłego powrotu do zdrowia dla balbinki.

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #47 dnia: 09.07.2009, 08:14:06 am »
a co do tego szpaka to czy on sam je te 'robaczki'? bo jak mowisz jest ledwo obrosniety w piorka to on sam moze nie umiec jesc  moze byc poprostu za maly w tedy sama bedziesz musiala go karmic bo biedak zdechnie z glodu i podawaj mu wode moze byc spragniony
powodzenia  ;)

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #48 dnia: 09.07.2009, 15:51:09 pm »
Sprawa wygląda tak szpak okazał sie wróbelkiem . Mało tego co mi się wydawało gołe okazało się pięknym upierzeniem . Normalnie słodka istotka. Wygrzał sie pod lapma i zaczął ... Latać . Więc ja wzięłam i wypuściłam . Balbina coś dziś nie w humorze moze ta pogoda , aczkolwiek o dziwo coś nie co zjadła a dzis dostałą rukolę , natkę pietruszki i marchew ,. Rukolę część porwałam  a częśc zostawiłam w całości efekt taki ,że zjadła prawie wszystko . Zaczyna jeść to dobry znak . No i tato zrobił mi niepodzianke był w były mieście wojewódzkim i tam poszedł do zoologa i kupił mi suszki . Chm i wiecie co podałam mu jakie miejwięcej , ale dokupił dwie po swojemu i są chyba dobre i aby było ciekwiej to wszystkie z herbapolu pets. A oto zdjęcia . Teraz nie wyglada żle mam wrażenie jakby było dobrze . O teraz znowu coś wcina jaki to śliczny widok jak się pochyla nad talerzem . Nawet nie wiecie jaka to dla radość . mało tergo zstanawiała sie czy wziaść z ręki .Wiecie jak mi ulzyło a skorupka twarda i ładna żadnych zmian chorobowych.A oto fotki
Skorupka


Pyszczek


Jednym słowem wierzę , że będzie dobrze.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #49 dnia: 09.07.2009, 16:46:32 pm »
Zdjęcia mają trochę złą ostrość przez co nie widać za bardzo wszystkiego :-\ Chyba robisz je ze zbyt bliskiej odległości?! Wydaje mi się, że ten dziób jest nadal przydługi. Na temat panerza się nie wypowiadam, bo tak jak już wspomniałem nie widzę za dobrze.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #50 dnia: 11.07.2009, 21:52:52 pm »
witam Dzis bablbina była na wybiegu został ukonczony i cały dzionek szalała na trawce . Aż sie tak zmęczyłą zę już śpi dawno na noc. Zaczęła ładnie jeść i się oswaja pomału , jednak widze postepy.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #51 dnia: 12.07.2009, 10:23:21 am »
Hej Kukułka, widzisz jednak jej pobyt u Ciebie dobrze na nią działa - zdrowe jedzonko, promyki słońca, dbająca pani....;)  Jak dasz radę, to wstaw fotki wybiegu.
« Ostatnia zmiana: 12.07.2009, 10:28:40 am wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #52 dnia: 18.07.2009, 11:43:30 am »
balbina czuję sie czoraz lepiej fakt at skorupka znowu coś odchodzi , ale to wynik kopnięcia bo tylko w tym miesjcu nic się nie wydziela zdrowa skorupka . ktos ja kopnąła a ona się odbiła , jak bedę mieć wolniejszy dziń to może sie wybiorę do pana G.

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #53 dnia: 18.07.2009, 12:23:16 pm »
No i dorwałam Balbine . Choć ostatnio jest tak ruchliwa , że czasem aż że złości prycha . Na wybiegu jest bardzo długo póki słoneczko nie zgaśnie HihIH. Mało tego jak widać ma dwie kryjówki , chowa sie pokątach lub pod doniczką . Skóra z każdym razem coraz ładniejsza i nie jest już taka wysuszona . Jak Widać pannica nie lubi pozować twarzą do obiektywu więc wybaczcie jej . Skorpka widać ma blizny tak to określam i nie ma żadnych zmian typu  :nie jest mękka , jest twarda jak skała, nie ma wycieków , ani żądnych innych zmian . Jednym słowem jest z każdym dniem coraz lepiej i co najważniejsze zaczyna jeść  sporo bardzo posmakowały jej kwiaty malwy . Ja jej niczego nie żałuję , bo chce zeby była szczęśliwa .Dziękuję bardzo , zę jesteście i radzicie mi jak najlepiej .  A oto fotki .
Wybieg

Nie ma jak chłodny daszek

Jednak zobaczę co ta pani tu szuka (czyli ja )

Profil Boczny , a niech mają radochę


Nie marudzić na jakosć fotki bo na kolejną się schowam i tyle mnie zobaczycie

Koniec sesji , mam się super tylko ten upał .A swoja drogą czy mogłabym ten kacik pod tkaniną schłodzić wymaczajac ją wodą zimną i wykręcic , zeby na Balbine nie kapała woda.A wiecie zę wszyscy ja pilnują nawet moja siostrzenica.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #54 dnia: 18.07.2009, 13:12:11 pm »
Hej,

fajnie, że z Balbiną coraz lepiej, i że ma tą możliwość przebywania na słoneczku. Trochę martwi mnie jednak ogrodzenie bo wygląda ono niestabilnie. Nim się obejrzysz, Balbinki już nie będzie.... ;) Fajnie byłoby gdybyś w między czasie zbudowała jej coś na dłużej, ze wszystkimi elementami, czyli z roślinkami i dekoracją, żeby Balbina poczuła się jak w domu na stepie  ;D

Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale wydaje mi się, że ona ma dolną szczękę bardziej wysuniętą niż górną :o Jeśli tak, to wina poprzednich właścicieli - musiała mieć bardzo złe warunki! Co najgorsza wydaje mi się, że taka już jej zostanie...   
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #55 dnia: 18.07.2009, 13:20:19 pm »
Balbinka jakoś się nie wybiera po za ogrodzenie i jest po okiem . Narazie tak musi być , no i nie ma mozliwość ucieczki bo ma na dole napiete i nie ma opcji aby nawiała , albo się jeszcze nie rozbestwiła. Nic stałego nie mogę wykombinować bo w ogrodzie będa zmiany .Póki co wszystko pod kontrolą a na noc potulnie idzie do domu .

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #56 dnia: 31.07.2009, 10:56:17 am »
Witam !!!!

Balbina każdego dnia czuję sie super i je bardzo ładnie . niebawem będzie mieć terrarium . Bardzo się pokochałyśmy podstawia łepek do głaskania normalnie uwielbia pieszczoty .

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Znalazłam żółwia, co dalej?
« Odpowiedź #57 dnia: 31.07.2009, 11:08:03 am »
To świetnie że znalazła taki dom jak u ciebie na pewno będzie ci towarzyszyć jeszcze przez długi czas na pewno bardzo się do siebie przywiązałyście
pozdrawiam :) :) :)
Pozdrawiam Jakub