Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:37:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znaleziony żółw, proszę o pomoc (brak apetytu, dziobek, kąpiel, terrarium)  (Przeczytany 7380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Otwarte lepsze :) Jeśli macie w planach jeszcze jednego żółwia to zobacz sobie w galerii, temat Maluchy. Malwa dała tam fotki swoich terrariów, ma taki regalik. Ja też ostatnio robiłam, ale tak zwany tort table, wiec raczej dla 1 sztuki, czy tam stadka samiczek ;). Jeśli chcecie tego samczyka w celu rozmnożenia to ale nie nastawiajcie się na zbyt wiele bo jeszcze dużo wiedzy Wam brakuje, bez urazy oczywiście :). Żółwie to nie chomiki które mają mase młodych kilka razy w miesiącu :P
Lustrzanka 40 czy 60w tak żeby pod nia była odpowiednia temp. I UVB 10%. Exo Terra Repti Glo 10 , polecam.
To dziwne że suszek nie mają. Ja w każdym zoologu takie widziałam. no ale nawet pod śniegiem znajdziesz zielska. Poszukaj suszek jeszcze,m na pewno znajdziesz, tylko raczej nie takie specjalne 'dla żółwi'. ale inne tez sie nadają.

Offline Monisia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 3
Właśnie pytałam o "jakiekolwiek" suszki, ale żaden z 6 odwiedzonych przeze mnie zoologicznych nie ma niczego takiego  :o Niestety większość sklepów w mojej okolicy oferuje głównie akcesoria dla psów, kotów, gryzoni czy rybek. Poszukam jeszcze na pewno, chwilowo jednak zdam się na żywe roślinki z ogródka :)
Z rozmnażaniem żółwi to wiem, że to nie takie łatwe, jednak mam nadzieję doczekać się kiedyś maluszków  :D Na razie co raz bardziej podoba mi się zajmowanie Helenką, a jak sądzę, miło by jej było mieć towarzysza, chociażby w postaci drugiej samiczki. Z samczykiem to tylko 'powielam' pomysł taty, hehe  ;D On jeszcze sporo nie wie o trybie życia żółwi (no ja niby też nie), ale wszystko przed nami. Terrarium zrobimy chyba właśnie otwarte, ewentualnie z niewielką nadstawką u góry.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Żółwie to samotniki więc tak bardo tęskić nie będzie. Mój żółwiak ma towarzystwo swojego gatunku od czasu do czasu latem, ale jakoś nie wygląda na to żebyy mu brakowało znajomych ;P A jak już ma ich wokół siebie to jakoś nie specjalnie sie sobą interesują.
Terro otwarte wbrew pozorom wcale nie jest problemowe jeśli chodzi o temperature czy wilgotność. Na + jest że nie ma możliwośi stworzenia zaduchu, zła wentylacja, łatwo się też sprząta i wogóle obchodzi z terrarium otwartym. Ja mam ten taki stół co mówiłam i naprawde polecam, wcześniej miałam terra na ziemi i trzeba było siadać żeby coś tam zrobić.