Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Koniec życia na podłodze - jakie terrarium? i brak apetytu po "zimowaniu"

(1/6) > >>

kami-chan:
Witam. Mam żółwia stepowego którego mamy już ok 8-9 lat, dostalam go od kolegi który też go dostał i trzymał go w pudełku po butach :( u mnie żył cały czas na podłodze, wiedział gdzie jest miejsce na jedzenie a gdzie na spanie... gdy dostalismy internet poszeżyła sie moja wiedza na temat żółwi wiec postanowiłam przekonać swoją mame że żółwikowi potrzebne jest mieszkanko...Nie spodobało jej się to i uznała że "zamknięty będzie się męczył"  :P Ale postawiłam na swoim i sama zbuduje mu mieszkanko ze znalezionej w piwnicy płyty i z szybki przedniej. Więc mam pytanko czy terrarium 60 dł.x 40szer.x40 wys.dla 11 cm skorupki wystarczy? (Bo taką mam szafke,gdzie indziej chyba nie da rady  :P) Proszę o odpowiedź.

Bartek:
60 na 40 to już coś, ale jest to mało

najlepiej by było gdybyś wyszła od 100 na dł w górę im więcej tym lepiej no i szerokość tak 50 lub 60  i więcej.

Czasami jest prolem z miejscem, ale może uda Ci się coś wykombinować.

monika:
Witaj! Bardzo się ciesze, ze starasz sie wynagrodzic zolwikowi te lata podlogowego zycia bo wbrew pozorom przestrzen pokojowa nie jest dla niego dobrodziejstwem. W dodatku atrakcyjnie urzadzone terra bedzie dla Twojego zwierzaka najlepsza rzecza jaka moze go spotkac. Od niedawna mam zolwika, ktory byl nieodpowiednio karmiony, wiekszosc zycia spedzil na podlodze i nie jest latwo ale wierze ze i Tobie uda sie zmienic nawyki Twojego podopiecznego. Niestety ale wymiary o ktorych piszesz sa stanowczo za male. Zołw musi miec mozliwosc swobodnego poruszania sie, poza tym musisz umiescic w terra kilka rzeczy ktore tez zajma pewna przestrzen. Jest to kryjowka- u mnie jest do do polowy zasypana, lezaca doniczka w ktorej zolwik zazwyczaj zasypia:), kamien- jest na tyle wysoki by zolw mogl sie na niego wspinac, ale tez by nie zrobil sobie krzywdy spadajac z niego- moj zolw potrafi kilka godzin spedzic na wspinaczce co poza rozrywka pelni tez bardzo pozyteczna funkcje- spilowuje pazurki, musi tez miec miseczke z roslinkami i druga z woda. Dlatego proponuje Ci zrobienie terra o wymiarach co najmniej!! 100-dlugosc, 50-szerokosc, 40 wysokosc.Jezeli nie masz gdzie postawic takiego terra mozesz je ustawic na ziemi izolujac je od podlogi steropianem:).
Wierze, ze uda Ci sie stworzyc zolwiowi dobre warunki, a dzieki temu bedziesz miala go przy sobie jeszcze przez dluugie lata :)

Ines:
Witaj Kami-chan :) mogę tylko dodać, że jeżeli masz dziewczynkę to zrób wysokość zdecydowanie większą niż 40 cm - na wypadek gdyby przyszło Ci usypywać górkę do składania jaj. No i że nie musisz stawiać terrarium na styropianie - równie dobrze możesz zrobić terrarium na nóżkach - ja mam jedno na stole a drugie większe, drewniane, właśnie na nóżkach - robione pod wymiar mojego większego psa - tak żeby nie miał szans do niego sięgnąć. No i jeszcze, im większe tym lepsze.  :)

kami-chan:
Mam samczyka o żeńskim imieniu Beti , jak go dostałam to stwierdziłam że zostanie samiczką  :) Więc mu górka nie potrzebna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej