Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Kupno niedrogiego żółwia - mail

(1/3) > >>

Beata:

--- Cytuj ---Witam
Mam zamiar kupic zółwia stepowego ,lecz naprawde ciezko znalesc go w sklepach
zoologicznych. Nie ma znaczenia czy bedzie mial certyfikat. Moge max zapłacic 300
zł. Prosze o pomoc
--- Koniec cytatu ---

Witam

Po pierwsze na początek radzę zapoznać się z wymaganiami tego gatunku. Nie jest to wbrew powszechnemu mniemaniu zwierzątko łatwe i niekłopotliwe, a łatwo mu zaszkodzić niewłaściwą dietą i niezapewnieniem odpowiednich warunków otoczenia.
Co do "certyfikatu" mniemam że chodzi o papiery poświadczające legalność pochodzenia i to POWINNO mieć zasadnicze zanaczenie.  Takie papiery są w zasadzie jedyną gwarancją że kupiony zwierzak nie pochodzi z przemytu. A czy Ty wiesz co przemyt oznacza dla żółwi? Jeśli nie wiesz to zapoznaj się proszę z tymi informacjami i może wtedy mam nadzieję zmienisz zdanie:
http://forum.zolw.info/index.php/topic,126.0.html
http://forum.zolw.info/index.php/topic,6.0.html

Ponadto co tu dużo mówić kupując zwierzę z przemytu popełniasz przestępstwo z ustawy o ochronie przyrody i mogą Cię czekać bardzo niemiłe konsekwencje z tym związane. Jest też ogromna szansa na to że kupisz żółwia chorego i  wycieńczonego przemytniczą traumą, z którym będą same kłopoty.
Pozatym jeszcze jedna uwaga - utrzymanie żółwia to stosunkowo duży koszt. Jeśli problemem jest dla Ciebie wydatek na samego żółwia to za co zrobisz terrarium i jego wyposażenie (które trzeba regularnie wymieniać), jak zapewnisz karmę i wybieg? Do tego dorzuć wydatki na prąd, wizyty u weterynarza (niekoniecznie u tego z okolicy)...  itd.

Polecam taki oto artykuł:

http://www.zolw.info/podstawy/zarys-kosztow-i-problemow-zwiazanych-z-hodowla-zolwia-ladowego.html

żłówinka:
Nie mam żólwia, ale wydaje mi sie, że trudniej jest kupic żólwia niz puźniej dokupywas kacesoriia przecież żólw w moim zeologicznym razem z terra i wogule kosztuje około 700 zł. Więc chyba łatwiej wydac mniejszą (choc i tak dużą kwotę) na weterynaża. Czy inne rzeczy dla takiego zwierzaka.

Asia:
Uważam, że niestety nie masz racji. Znam to bardzo dobrze ze swojego doświadczenie. Na początku trzeba ponieść największe ciężary finansowe (zakup terra, lamp: grzewczej i UV, urządzić terra: odpowiednie podłoże, basenik, termometr z higrometrem, latem wybieg w ogrodzie itp.).  Dlatego też, jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy, to proponowałabym Ci zacząć najpierw od zakupu odpowiedniego terrarium i wyposażenia, a dopiero później pomyśleć o żółwiku. Zwłaszcza, jeśli kupisz małego żółwika, to bardzo ważne jest stworzenie mu odpowiednich warunków już od pierwszego dnia. W przeciwnym razie konsekwencje mogą być opłakane i żaden weterynarz nie pomoże. Co do weta, to nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Polsce jest tylko kilka godnych polecenia, stąd koszty wcale nie muszą być małe. Niestety Beata ma rację, posiadanie żółwia to kosztowna sprawa i lepiej się na początku poważnie zastanowić, niż później gadzinka miałaby się męczyć. 

lechkasia:
To prawda, że żółw nie jest tani, ja rórnież wiem to ze swojego doświadczenia, bo w kwietniu kupiłam żółwika i całe wyposażenie dla niego, więc ceny są jak najbardziej aktualne. Może niektóre rzeczy nie są konieczne, ale na pewno ułatwiają opiekę nad żółwikiem i pozwalają mu zapewnić odpowiednie warunki od początku. Na wszystko wydałam 793,55zł. No i część z tych rzeczy trzeba będzie wymieniać np. świetlówkę. A to szczegółowe zestawienie:


Żółwik                              347zł
Żarówka grzejna                 27zł
Świetlówka                         58zł
Programator                        20zł
Lampka                              29zł
Oprawa do świetlówki     60,55zł
Terrarium                        150 zł
Witaminy                          17zł
Basenik                             40zł
Termo-higrometr                45zł
             razem            793,55zł

lechkasia:
No i zapomniałam dodać koszt rejestracji żółwia - 26zł, co dla miłośnika żółwia powinno być sprawą priorytetową...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej