Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 12.05.2024, 04:10:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Maluszek grecki  (Przeczytany 10256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sarli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #30 dnia: 20.12.2015, 11:14:51 am »
Tak dokladnie tak jest rano idzie do ogrodka I wraca okolo 15 .Wykopie mu troche ziemi z trawka I bedzie super.Swiatlo mu zapalam jak wraca o 15 I swieci do 19.Potem maly idzie spac :)

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #31 dnia: 20.12.2015, 11:50:15 am »
Nie bardzo rozumiem.

Jak widzę nie ty jedna.
Teraz w Polsce mamy grudzień, termometr po północnej stronie domu wskazuje 8C. Ale mam również dwa inne termometry, umieszczone od strony południowej. Jeden, z białą sondą, pokazuje stopni 12. Drugi termometr ma czarną sondę i wskazuje 30C!!!!
Dlatego warto zastanowić się, pakując termometr pod żółwiową lampę, CO nim tak naprawdę mierzymy. A dopiero potem opowiadać  o "za dużej różnicy temperatur".

Offline sarli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #32 dnia: 20.12.2015, 11:56:10 am »
Ja nie mieszkam w Polsce tylko w Grecji na dworzu mamy dzisiaj w cieniu 20st w sloncu napewno wiecej.Wracajac do domu ma pod lampa 28 zmierzone normalnie termometrem.Wlaciwie wracajac do domu ma taka sama temperature co w ogrodzie na sloncu

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #33 dnia: 22.12.2015, 13:43:32 pm »
I dobrze..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline sarli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #34 dnia: 22.12.2015, 17:38:40 pm »
Dzisiaj pan Ninja(tak go maz ochrzcil)pol dnia sie prazyl na sloneczku I po powrocie do domu dostal kawaleczek cykorji.Zasmakowalo :PDo tej pory jadl tylko zielkso polne ale raz odwazylam sie dac cos innego

Offline sarli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #35 dnia: 16.01.2016, 19:22:20 pm »
Po ponad miesiacu pobytu u nas Ninja przytyl cale 2 grammy I ma sie swietnie.Zastanawiam sie jako ze jest bardzo zarloczny czy go przypadkiem nie przekarmiam.Dostaje rano I wieczorem maly spodeczek.Ostatnio zasmakowaly mu dzikie roze I hibiscus!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #36 dnia: 18.01.2016, 12:23:38 pm »
Raczej bym ograniczyła karmienie do 1 porcji porannej, najwyżej ciut więcej mu połóż i zobacz czy zjada wszystko czy nie i w jakim tempie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline BolekLolek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #37 dnia: 06.03.2016, 21:06:15 pm »
Witam wszystkich, od przedwczoraj jestem posiadaczem dwóch pięknych greckich żółwików. Hodowca powiedział że jakiś czas temu wzbudziły się z pierwszego zimowania. Ogrzewam/naświetlam je lampą 3 w 1. Nie wiem czy to normalne ale żółwie jak tylko zjedzą i pochodzą 20-40 minut po terrarium zakopują się w domku w korze i śpią resztę dnia i nocy. Czy to jest normalne?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #38 dnia: 06.03.2016, 21:37:40 pm »
Żółwie muszą mieć czas na adaptację w nowym miejscu, u każdego osobnika może być to różny okres. Jeśli jedzą i cokolwiek się ruszają to według mnie nie ma na razie powodów do obaw. Jaką lampę stosujesz?

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #39 dnia: 06.03.2016, 21:40:32 pm »
Jeżeli są świeżo po wybudzeniu to trochę czasu zabierze im dojście do pełnej aktywności. Dopóki jedzą nie ma powodu do niepokoju, ale tak na wszelki wypadek pomierz temperatury pod lampą i części chłodnej, bo może za zimno mają? No i trochę bez sensu dopisałeś się do cudzego wątku zamiast założyć własny...

Offline BolekLolek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Maluszek grecki
« Odpowiedź #40 dnia: 06.03.2016, 22:00:46 pm »
Temperatura w ciepłej części to ok. 30-35 stopni w zależności od odległości, w chłodnej części ok 23-25. Hmmm co do lampy to za wiele nie wiem bo opakowania już nie ma. Wiem tyle że 75 Watt ma w sobie dwie zaroweczki: jedna odpowiada za UV druga natomiast za ciepło (kosztowała 55 Euro). Obiecuję następnym razem nie dopisywać się do innych wątków  :)