Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Maly zolw grecki

<< < (2/13) > >>

Tupcio:
Dzięki  ;) Nie słyszałem o tym , ale wydaje mi się , że 35 C to trochę za dużo tak jak masz 29 - 32 to OK.

doru:
29 stopni to na pewno za mało ;) wysoka temperatura jest bardzo istotna dla przeprowadzenia procesów metabolicznych. Młody ucieka spod lampki, widać że jest mu za gorąco? Powinien reagować jeśli temperatura jest za wysoka. W naturze słońce świeci tak samo dla żółwi czy to 20-letnich, czy 2-dniowych, po prostu jak im za gorąco to uciekają tam gdzie chłodniej - do jakiejś kryjówki.

Glinę wiążącą sprzedają w PL w sklepach wędkarskich, służy to robienia zanęt. Myślę że w Niemczech też dostaniesz.
Jaką masz wilgotność w terrarium? Pomiar najlepiej robić tuż nad ziemią.

Żółwik może być o tej porze roku mało aktywny, ale obserwuj go. Robiłeś badanie kału w kierunku pasożytów?

osobowy:
Moze sie troche przestraszylem za szybko bo to jego nowe miejsce, byc moze dlatego tak sie zachowywal. Teraz jest juz lepiej. Rozruszal sie. Chociaz nie siedzi dokladnie pod lampa ale normalnie przebywa w otoczeniu kamienia.
Musze zabrac mu roslinki albo umiescic je wyzej bo juz ich nie ma, a to jeszcze taki malec. Apetyt ma duzy. A co za duzo to nie zdrowo, prawda?

Badania zrobie po swietach.

Wilgotnosc w strefie chlodnej to ponad 80, ciut za duzo.
A w cieplej jest 50. Tez na granicach maximum.
No i tez widze ze codziennie wchodzi do baseniku w sferze cieplej.
Moze dlatego nie spedza w wilgotnej za wiele czasu...
Mam wyjac basen czy go jednak tam zostawic?

doru:
Basenik musi zostać koniecznie. To bardzo dobrze, że w nim siedzi :) Wilgotność też jest prawidłowa, tym bardziej że maluchy lepiej się rozwijają w ciut wyższej wilgotności. Nie obniżaj jej, a wręcz przeciwnie - pilnuj żeby taka była.

osobowy:
Dzieki za pomoc, wiem ze to ogromna odpowiedzialnosc z malym,
i tak latwo na popelnienie glupich bledow. A to najwazniejszy czas dla niego!!!  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej