Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Mam żółwia a nic o nim nie wiem (karmienie, pojenie, terrarium)

(1/6) > >>

Marrr:
Człkiem przypadkiem stałam sie wczoraj włascicielem żółwia.Fajny jest i w sumie niech juz bedzie jak jest ale...
ja niewiem nic o żółwiach:co jedza,co piją,w czym trzymać,na czym tzn.co na podłogę :) i wogóle kompletnie nic nie wiem  ::)
Proszę o rady  ;)

malwa:
Najlepiej go wydaj komus kto mysli o hodowli serio, nie sadze ze nawet pofatygowalas sie przeczytac cokolwiek na naszej stronie, WIADOMOSCI I PORAD TUTAJ JEST CALE MNOSTWO tylko otwozyc i czytac. Tekst w stylu ...niech juz bedzie jak jest ... to nie zabawka, taki zwiezak zyje nawet do 80 lat . Nie mozna tak sobie go wziasc do domu bo ktos juz go niechcial, puscic go po podlodze i niech ma miske razem z pieskiem to bedzie mu razniej !!!!!!  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(

filipp_86:
Tak ostrą wypowiedzią Malwiny jestem zdziwiony, jednak nie moge się nie zgodzić z Jej wypowiedzią.
Możliwe że niezbyt dokładny sposób naświetliłeś sytuację w jakiej jesteś, ale z tego co napisałeś wynika że raczej poważnie do tego nie podchodzisz.
Czy jakby ktoś oddał Tobie samochód całkiem przypadkowo to tez byś go wziął bo jak jest to już niech będzie? A opłaty, przeglądy, naprawy, wymiany olejów, kół itd. Stać by Cię było na to tak od razu? Nie zasięgnoł byś najpierw informacji od osób bardziej znających się na tym od Ciebie? Właśnie analogicznie jest z żółwiem, choć kół nie musisz mu wymieniać, ale mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi.

Chcesz porady, to przeczytaj najpier ze strony głównej:

Żółwie lądowe
Podstawowe informacje o żółwiach
Ochrona żółwi i CITES
Żółw stepowy
Żółw grecki
Żywienie
Terrarium i wybieg
Zimowanie
Choroby
Strony o żółwiach

FAQ
FAQ żywienie
FAQ terrarium i wybieg
FAQ choroby

Później daj fotki żółwia, bo nie wiadomo co to za żółw, jak duży, czy chory czy nie.
Może coś uda się z trym zrobić, bo podkreślę jeszcze raz że może uzyłeś niewłaściwych słów aby opisać sytuację w której jesteś.

Basia:
I Malwa dobrze mówi i filip_86 też dobrze mówi.

Viktoria:
koniecznie wklej zdjęcie żółwia, koniecznie przeczytaj artykuły podane przez filippa, koniecznie przemyśl czy napewno jesteś w stanie dobrze zaopiekować się żółwiem, zapewniam Cię, że to nie jest 'jak już jest to niech będzie' on potrzebuje dużo uwagi, czasu no i kasy.. to nie chomik.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej