Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 09:11:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw  (Przeczytany 3099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« dnia: 10.05.2019, 12:57:46 pm »
Witam , chciałbym się dowiedzieć czy w terrarium mam wszystko okej, i czy mój Gustaw ma się dobrze,Gustawa nabyłem jakieś 2tygodnie temu znajomy przywiózł mi go z jakiejś tam giełdy ogl myślałem że będzie troche mniejszy dokładnie nie wiem ile ma lat ani wagi długość pancerza wynosi 13cm, poniżej są zdjęcia Gustawa i czy wszystko z nim jest okej, Terrarium mam narazie wymiary; długość 70, szerokość 50-30 , wysokość 30, podłoże drań z łąki, i kora sosnowa wymieszana z sianem, oświetlenie repi spiral nebula 13w,10.0 plus czerwona grzewcza infrared baaking spot, miseczka z wodą, doniczka i kamień, wiem trochę małe te terrarium ale byłem nastawiony na mniejszego Gustawa i napewno za jakiś czas zrobię mu większe, bo na razie mam jeszcze wybieg zewnętrzny 2,5 m na 2,5m, w terrarium przebywa jak teraz zimno jest i na wieczór, Co zmienić?? Co dodac? Wiadomo żywienie ,mlecz,bratki,bazylia, oregano,babka itp;) poniżej zdjęcia;)

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
« Ostatnia zmiana: 10.05.2019, 13:27:39 pm wysłana przez Mieciu440 »

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« Odpowiedź #2 dnia: 10.05.2019, 15:09:08 pm »
Terarium nie małe tylko bardzo małe jak na takiego żółwia, zbyt wiele na fotkach nie widać jeśli chodzi o jego kondycję po za tym nic nie zastąpi badań tym bardziej że kupiony na giełdzie więc może mieć różności w sobie.... Jedyne co to ma trochę długie pazury może daj mu parę łupkow skalnych na wybieg zewnetrzy aby sobie trochę przytarl, i mam pytanie co pływa w wodzie?
:)

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« Odpowiedź #3 dnia: 10.05.2019, 15:34:09 pm »
Wiem że małe:/ tak jak mówię byłem nastawiony na mniejszgo żółwia i postaram się to szybko zmienić, tak pazurki trochę długie myślałem żeby je obciąć?? Tak ma skalniaki na wybiegu, we wodzie są witaminy Biofeed Euphoria BF Multi Vitum, postaram się zrobić zdjęcia dokładniejsze Żółwia, oświetlenie może być??

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« Odpowiedź #4 dnia: 10.05.2019, 17:22:48 pm »
Oświetlenie nie może być, bo świetlówki kompaktowe dają znikomą ilość promieniowania UVB i są bezwartościowe jeśli chodzi o zwierzęta wymagające wysokich wartości owego. Jeśli w nocy jest ciepło to nie zabieraj żółwia z wybiegu, bo takie zachwiania temperatur narażają go tylko na chorowanie.
Witamin nie podaje się zwierzętom bez wyraźnego wskazania lekarza, przedawkowanie jest równie groźne jak niedobory.
Z żółwiem zakupionym legalnie powinieneś otrzymać dokument pochodzenia, nie ma na nim daty klucia?

Offline Mieciu440

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« Odpowiedź #5 dnia: 14.05.2019, 14:00:04 pm »
Tak mam taki dokument ale jest tylko data zapisu żółwia tzn tte w 2018 rok jest w Polsce, ok witaminy odstawione żarówkę będę zamawiał w tyg

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Mój pierwszy żółw stepowy Gustaw
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2019, 16:50:07 pm »
Jak kupisz metahalogen to do tego należy dokupić starter/balast odpowiedni do mocy lampy lub regulowany.
:)