Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:26:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o opinię żółwia - pilne!  (Przeczytany 2584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marrcin

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Proszę o opinię żółwia - pilne!
« dnia: 31.05.2014, 20:56:16 pm »
Witam, jutro mam jechać odebrać żółwia ponad 300km , ma podobno 30 lat , chciałem żebyście zobaczyli czy wszystko z nim jest ok. Niestety jakość zdjęć nie najlepsza ale innych nie posiadam .






Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Proszę o opinię żółwia - pilne!
« Odpowiedź #1 dnia: 31.05.2014, 22:45:55 pm »
Czesc i witaj na forum  :) Zdjecia nie sa najlepszej jakosc,ale na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze zolw ma troche podpuchniete oczka.pazury napewno do obciecia i wyglada jak to powiedziec,na troche chudego.Powiedz czy masz wiedze na temat zolwia? nastepne pytanie,czy masz juz "namiary" na weterenarza od gadow(specjaliste) mysle ze taka wizyte bedziesz musial zrobic dla twojego zolwia.Oczywiscie zolw moze byc okazem zdrowia,ja wnioski wyciagam tylko po fotkach.
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tomasz-W.

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
  • To już 22 lat z żółwiami!!! :)
Odp: Proszę o opinię żółwia - pilne!
« Odpowiedź #2 dnia: 01.06.2014, 01:31:53 am »
Moim zdaniem żółw nie jest w najlepszym stanie - zapuchnięte oczka, przerośnięty dziób i zdeformowana skorupa.Świadczy to o tym, że nie miał najlepszych warunków.

Nie zniechęcaj się jednak!

Żółw będzie wymagał wizyty u weterynarza: badania krwi, kału, wagi itp. Poza tym musisz zapewnić mu odpowiednie warunki: żywienie i wybieg zewnętrzny.Dopiero czerwiec, więc jest jeszcze dużo czasu, aby odpowiednio zająć się żółwie i poprawić jego kondycję :)

Tu na forum masz dużo wskazówek :)
W razie czego śmiało pytaj :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Proszę o opinię żółwia - pilne!
« Odpowiedź #3 dnia: 12.09.2014, 21:51:45 pm »
Typowa, zniszczona życiem podłogówka ;)
Widać, że nie miała lekko. Jadła warzywa, owoce i nie miała słonka/lampy uvb. Musisz jej teraz zapewnić porządne terrarium i dobrą dietę (absolutny zakaz podawania owoców i warzyw- bez wyjątków). Dziabek i pazury do korekty. Biegiem do gadziego weta na morfologię i badanie kału :) Powodzenia ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)