Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:16:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ofiarowano mi żółwia stepowego  (Przeczytany 5175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #30 dnia: 03.09.2020, 10:06:28 am »
Podaje się środek odrobaczający doustnie. Czy to jest niebezpieczny zabieg? Raczej nie, lepiej odrobaczyć go w Koninie.

Na spadek aktywności wpływa fakt, że zbliża się jesień a żółwie nawet jak są w domu to wyczuwają pogodę i zmiany ciśnienia.  Całe podłoże najlepiej wymieniać co kilka miesięcy.

Offline ..asia..

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #31 dnia: 03.09.2020, 10:46:51 am »
Ok. To jadę z nim dziś na to odrobaczenie.
Pewnie trzeba wymienic podłoże i wszytko zdezynfekować, tylko jak to zrobić z drewnianą kryjówką, czy innymi patykami..czytałam, że to się robi wodą z octem, ale jak spryskam drewno, to ten zapach będzie długo czuć...



Chyba jest coś nie tak z żarówką, bo na opakowaniu jest napisane jakie są temperatury przy odpowiedniej wysokości.
Ja mam ją okolo 18 cm nad ziemią, a temp jest 29, to za mało! Wg opisu przy tej wysokości powinno być 47 st!!! Jestem załamana, bo to co kupiłam po prostu nie działa :(

On jest chyba niedogrzany...powiesiłam teraz żarówkę nad jego kryjówką żeby się dogrzał podczas odpoczynku i może uda się też złapać trochę uv...
Po pół godzinie takiego grzania wychilił się z kryjówki i widać, że jakby "ożył"

Z dobrych wieści: po kapielach, które polecałeś skóra zrobiła się bardzo ładna, widać różnicę :)



Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #32 dnia: 03.09.2020, 14:57:55 pm »
Złóż reklamację.Powinnaś otrzymać zwrot pieniędzy lub wymianę halogenu.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #33 dnia: 04.09.2020, 22:11:06 pm »
U jakiego lekarza byłaś na badaniach krwi? Ciekawi mnie, skąd wzięte są normy wyników.

Offline ..asia..

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #34 dnia: 04.09.2020, 22:50:55 pm »
Byłam u mojego weta, tam przyjechała lekarka niby od żółwia.
Nawet jej dobrze nie widziałam, bo zabrali mi go i po 2h oddali. Wyniki "tłumaczył" mi już technik, bo tej kobiety nie było. Po kilku dniach dzwoniłam aby dowiedzieć się nazwę leku, który dali, olali mnie, bo lekarki nie było i do ewidencji nie wprowadzili.
Zatem postanowiłam jechać z nim do Poznania, a tu lokalnie go tylko odrobaczę. Mam termin dopiero na 02.10

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #35 dnia: 06.09.2020, 10:19:36 am »
Wyniki także skonsultowałabym z innym lekarzem, bo normy mogą być z kosmosu. Dla mnie to nie był specjalista od żółwi.

Offline ..asia..

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #36 dnia: 03.10.2020, 15:59:05 pm »
Witam ponownie :)

My juz po wizycie w Poznaniu.
Żółw ma lekki obrzęk - nerki
Na skorupie są urazy mechaniczne, które zaatakowała grzybica - mam robić oklady z betadine
Krew pobrana - duża ilość - zrobimy szerokie badania
Dostałam witaminy Reptivite z D3, mam podawać odrobinę co 2 dni

W miejscu pobrania krwi dość długo leciała krew, dziś po kapieli nadal jest to miejsce wilgotne od krwi  widzę jakby obrzęk w tym miejscu i lekkiego siniaczka. Martwi mnie to.

Dowiedziałam się ogrom informacji jak postępować z żółwiem, który nie będzie hibernowany, co zrobić aby gada przekonać do jedzenia czegoś innego niż kwiatki mlecza (obecnie nic innego nie je, dlatego dostałam te witaminy)

No i dowiedziałam się, że to samiczka :)

I dobre wieści - przekonałam rodzinkę do żółwia, będzie 100%członkiem rodziny :)))) Trochę mi to nerwów zjadło, ale powolutku, małymi kroczkami się udało.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Ofiarowano mi żółwia stepowego
« Odpowiedź #37 dnia: 03.10.2020, 21:24:59 pm »
Super, że oddaje się żółwiowi wyjść na prostą. Napewno się uda, trzymam kciuki :)
Jeśli, chodzi o miejsce po wkłuciu to, ja radziłbym zadzwonić do lecznicy i się zapytać czy to jest normalne. W moim przypadku miejsce po pobraniu krwi szybko się goi i nie jest widoczne po kilku dniach.