Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Płeć stepa

(1/1)

NinjaTestudo:
Cześć. Mam w terrarium dwa żółwiki - samczyka greka i samiczkę stepa. No właśnie - dotychczas, jeżeli chodziło do zachowań godowych, to wyłącznie samczyk greka (tutaj nie mam wątpliwości co do płci ze względu na długość ogona, wielokrotnie wysuwane prącie etc.) wchodził na stepa, wydawał charakterystyczne dźwięki etc., natomiast dziś po raz pierwszy zobaczyłem, że to ona(?) weszła na niego i zaczęła wydawać analogiczne dźwięki. Żółwie mam jakieś 9 miesięcy. W załączeniu wrzucam zdjęcie stepki Balbiny. Proszę bardzo o pomoc, bo nabrałem poważnych wątpliwości co do identyfikacji jej(?) płci.

Kenet:
Jest to samica. Zwrócę uwagę, że nie dopuszczalne jest trzymanie razem w terrarium gatunków żółwi z różnych siedlisk. Potrzebują one zupełnie innych warunków temperaturowych, wilgotności, pożywienia podłoża czy długości zimowania. Poza tym posiadają odmienną florę bakteryjną przez co może w łatwy sposób dochodzić do infekcji.
Oddziel je jak najszybciej.

Kamil56:
A więc dość.
NinjaTestudo widzę że jesteś "złotoustą" osobą.
Ale zanim zaczniesz pouczać zwłaszcza moderatorów polecam przypomnieć sobie regulamin forum.
Zwłaszcza punkt 6:
6. Zabrania się ponadto pisania postów:

a) całkowicie niezwiązanych z komentowanym tematem;
b) będących wielokrotnym publikowaniem postów o identycznej bądź bardzo zbliżonej treści;
c) rażąco chaotycznych, niepoprawnych składniowo, znaczeniowo i gramatycznie oraz niezrozumiałych;
d) pisanych tylko dużymi literami i przeładowanych slangiem;
e) będących tylko i wyłącznie wyrażeniem poparcia lub dezaprobaty w danym temacie, nie popartych rzeczowym uzasadnieniem i przez to nic nie wnoszących do tematyki problemu;
f) mogących być prowokacją do kłótni. Krytyka jest dopuszczalna, lecz powinna być rzeczowa, merytoryczna i taktowana, powinna dotyczyć problemu, a nie osoby i być sformułowana w taki sposób aby nikt nie poczuł się urażony. Zabroniona jest krytyka agresywna, zaczepna lub rażąco niemiła. Jeżeli post jest skierowany tylko do jednej osoby lepiej wysłać jej prywatną wiadomość lub e-mail.

Na podstawie tegoż regulaminu zamykam temat. W późniejszym terminie usunę wycieczki osobiste.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej