Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Płyta meblowa na terrarium oraz pytania o podłoże i zimowanie

(1/1)

misio4037:
W najbliższym czasie planuję kupić żółwia stepowego. w związku z tym mam kilka pytań? mam możliwośc wykonania samodzielnie mieszkanka dla żółwika i chciałabym sie dowiedzieć czy nadają sie na to płyty z  jakich robione są meble? ??? moim następnym pytaniem jest to jakie podłoże jest najlepsze dla takiego żółwia?? kolejne to czy zimowanie jest konieczne?? z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam

Agnieszka:
Witamy Cię na naszym forum! Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz szperając po forum, ale w skrócie:
1. Mogą być płyty z mebli (no chyba, że są pokrywane jakąs substancją szkodliwą).
2. Najlepsze podłoże to kora. Ale różne mieszanki są dobre jak mam np. korę wymieszaną z sianem i drewienkami bukowymi.
3. Zimowanie jest wskazane dla prawidłowego rozwoju żółwia (czytaj więcej w dziale "zimowanie".

misio4037:
dziękuję za odpowiedz:)

kondi:

--- Cytat: misio4037 w 27.01.2008, 14:53:17 pm ---W najbliższym czasie planuję kupić żółwia stepowego. w związku z tym mam kilka pytań? mam możliwośc wykonania samodzielnie mieszkanka dla żółwika i chciałabym sie dowiedzieć czy nadają sie na to płyty z  jakich robione są meble? ??? moim następnym pytaniem jest to jakie podłoże jest najlepsze dla takiego żółwia?? kolejne to czy zimowanie jest konieczne?? z góry dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---

hej, płyta meblowa jest ok, musisz jednak pamiętać o uszczelnieniu kantów wewnętrznych silikonem, a i tak na dno najlepiej położyć wykładzinę pcv. dostanie się woda, choćby odrobinę, albo co jeszcze pewniejsze mocz żółwia i jesteś w plecy. pamiętam jak pewnej nocy usłyszałem kapanie. na szczęście wtedy terra udało się uratować, ale musiałem kilka dni suszyć rozłożone. na szczęście już jest ok i nie miałem żadnych takich przygód po właściwym zrobieniu

jako podłoże stosowałem korę wymieszaną z kostką bukową (siana nie lubię, bo ma tendencję do pleśnienia). teraz będę wypróbowywał kuwety wypełnione darnią. ponoć lepsze - wszystko opiszę jak się będzie sprawdzało.

ja nie zimowałem, nie mam takiego doświadczenia, natomiast tak, czy inaczej w zimie żółw powinien zwolnić tempa. u mnie ma mało jedzenia i sporo chłodniej niż w lecie, może za rok będę zimował - kto wie?

Bartek:
ja sam chciałem zrobić terra z płyty meblowej, no i wiadomo trzeba zabezpieczyć dno.

zimowanie jest raczej konieczne, powinno się zimować, no chyba, że się nie potrafi, to trzeba się nauczyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej