Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:16:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Początek  (Przeczytany 6275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asia30x

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Początek
« dnia: 18.03.2020, 22:13:05 pm »
Witam
Czy ma ktoś z Was terrarium ktore moglabym odkupić?albo czy polecacie kogos? Chcialabym kupic żółwia stepowego ale chcę mu zapewnić najpierw odpowiednie warunki:)pozdrawiam

Offline Bedex

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Początek
« Odpowiedź #1 dnia: 28.04.2020, 12:11:58 pm »
W jakim wieku jest żółw stepowy którego chcesz kupić
Na moim przykładzie. Kup jak największe szklane terrarium , jeśli jest żółw  młody to
Najlepiej będzie kupić 100x60x50. Ale też jestem początkującycm więc mogę się mylić. A jeśli chodzi o warunki to z tego co się dowiedziałem to musisz posiadać lampę grzewczą i lampę uvb która daje żółwiowi witaminę d3. Odpowiednia  Temperatura to w ciepłej strefie 31-30*c
A pod lampą 34 - 33 jednak w zimnej strefie musi mieć nie co chłodniej jakoś 25-26*c przynajmniej ja tak trzymam
Ważna jest również dieta najlepiej zerwać koniczyny liście mleczy i kwaty mleczy pokrzywę kwiaty tulipanu liście brzozy. Nie dwaj ważyw ani owoców. Ważne jest też a byś się upewniła że to napewno żółw stepowy bo czasem sprzedawca może się pomylić albo na siłę sprzedać np greka a one mają troszkę inne wymagania mimo. Ale mimo wszystko polecam stepowego bo jest taki jakby najłatwiejszy do utrzymania.  A i bym zapomniał ważne jest Podłoże najlepiej dla paczatkujących jest mieszanka piasku ziemi i gliny jednak możesz kupić taką gotową mieszankę w internecie ale pod żadnym pozorem nie kupuj mu torfu wiur czy innych pylących się podłóż jednak jak mówiłem nie jestem ekspertem więc mogę mieć racjie tak na 60% lepiej poczekaj na odpowiedź bardziej doświaczonych.
« Ostatnia zmiana: 28.04.2020, 12:22:05 pm wysłana przez Bedex »

Offline Aneve

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Początek
« Odpowiedź #2 dnia: 28.04.2020, 12:31:50 pm »
W jakim wieku jest żółw stepowy którego chcesz kupić
Na moim przykładzie. Kup jak największe szklane terrarium , jeśli jest żółw  młody to
Najlepiej będzie kupić 100x60x50. Ale też jestem początkującycm więc mogę się mylić. A jeśli chodzi o warunki to z tego co się dowiedziałem to musisz posiadać lampę grzewczą i lampę uvb która daje żółwiowi witaminę d3. Odpowiednia  Temperatura to w ciepłej strefie 31-30*c
A pod lampą 34 - 33 jednak w zimnej strefie musi mieć nie co chłodniej jakoś 25-26*c przynajmniej ja tak trzymam
Ważna jest również dieta najlepiej zerwać koniczyny liście mleczy i kwaty mleczy pokrzywę kwiaty tulipanu liście brzozy. Nie dwaj ważyw ani owoców. Ważne jest też a byś się upewniła że to napewno żółw stepowy bo czasem sprzedawca może się pomylić albo na siłę sprzedać np greka a one mają troszkę inne wymagania mimo. Ale mimo wszystko polecam stepowego bo jest taki jakby najłatwiejszy do utrzymania.  A i bym zapomniał ważne jest Podłoże najlepiej dla paczatkujących jest mieszanka piasku ziemi i gliny jednak możesz kupić taką gotową mieszankę w internecie ale pod żadnym pozorem nie kupuj mu torfu wiur czy innych pylących się podłóż jednak jak mówiłem nie jestem ekspertem więc mogę mieć racjie tak na 60% lepiej poczekaj na odpowiedź bardziej doświaczonych.
Nie podajemy żółwiowi kwiatów tulipanu! Jest to roślina trująca dla nich. Proszę zapoznaj się z tą listą: https://www.zolw.info/hodowla/zywienie/rosliny-trujace-i-szkodliwe-dla-zolwi

Offline Bedex

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Początek
« Odpowiedź #3 dnia: 28.04.2020, 12:36:30 pm »
O kurde
Będę pamiętał żeby nie dawać tych kwiatów
Zapoznam się z listą dobrze że mi zwróciłeś uwagę
Myślałem że ta lista pod spodem jest poprawna
Jednak teraz będę bardziej uważał
« Ostatnia zmiana: 28.04.2020, 12:48:47 pm wysłana przez Bedex »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Początek
« Odpowiedź #4 dnia: 30.04.2020, 18:27:58 pm »
Szklane terrarium nie jest dobre dla żółwia. Najlepiej postawić drewnianą skrzynię (może być płyta meblowa, OSB), im większa powierzchnia tym lepiej,