Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 17.05.2024, 11:28:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Początkująca żółwiomaniaczka :)  (Przeczytany 1986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paauulliinnkkaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Początkująca żółwiomaniaczka :)
« dnia: 17.11.2013, 21:41:22 pm »
Witam ! Nie mam jeszcze żółwia ale zastanawiam sié nad adopcja lub kupmem zolwia stepowego samca okolo 2-5 lat zolw pojawi sie dopiero za rok lecz ja chcialabym do tego czasu byc calkowicie przekonana wkoncu jest to decyzja na wiele lat a wiec przejdzmy do konkretow mam 13 lat ( wiem co wiele osob pomysli ze chce miec zolwia do przytulania itd.)  Zwiazku z tym ze mam 13 lat myslicie ze zdolam Opiekowac sie zolwiem ? wydaje mi sie ze wiedze mam odpowiednia. Wiem ze zolwia musze zimowac, musi miec letni wybieg z zabezpieczeniem
przez drapieznikami i od dolu zeby sie nie podkopal mam juz plany :),nie moze jesc owocow i warzyw postanowilam zrobic w domu zielnik  ;D. wyposazenie terrarium : basenik , miska , termometr i higtomometr ,kryjowka , lampa grzewcza i UVB  ;D Juz znam dobrego weterynarza w moim miescie.
Moje pytanka :
1.  Wystarczy terrarium100dl.80szer.40wys. ?
2. chce dac zolwiowi darn ale boje sie robalow nie zrobia nic zolwiowi ? A ja nie bede miala pokoju w mrowkach ?
3. ciagle czytam i czytam juz od 2 tyg. Ale moze sie czegos nie dowiedzialam ? Prosze o ocene mojej wiedzy  :P
4. O jakich godzinach zolw funkcjonuje ? Uwielbiam obserwowac zwierzeta w akcji :)
5. Zolw musi byc zarejestrowany aby mogl byc leczony u weterynarza ? Boje sie ze. Moje podanie o rejestracje moze byc negatywne  :-[
Przepraszam. Za bledy ortograficzne i interpunkcyjne

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Początkująca żółwiomaniaczka :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.11.2013, 22:05:57 pm »
Hej! Ja też mam 13 lat. ;)
Ja mam terra o takich wymiarach dla dwóch greków (rozważ ten gatunek). Darń można samemu wyhodować. Ja używam raczej ziemi do terra, dań jest trudna do utrzymania. Czytaj i czytaj! W lecie gadziny są aktywne (moje) około 15. Nie, żółwik nie musi być zarejestrowany, aby mógł być leczony.  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z