Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:35:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Początkujący :)  (Przeczytany 2830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pachuan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Początkujący :)
« dnia: 18.02.2017, 22:19:54 pm »
Hey, od kilku tygodni mam zamiar zakupić sobie pierwszego w życiu żółwia. Czytam sporo o tym jak powinno wyglądać terrarium oraz jakie warunki powinien mieć żółw aby dobrze się rozwijał. W planach mam zakup 200L Terrarium z termometrem oraz higrometrem.Co do samego gatunku nie mogę się zdecydować, chciałbym prosić o poradę jaki gatunek zniósł by bardziej nie fachową rękę. Samego żółwia zakupie jak już będę w Polsce, więc będę ograniczony tym co uda mi się znaleźć w sklepie zoologinczym lub od prywatnych hodowców jeśli uda mi się takich znaleźć.

Pozdrawiam, każdą inną radą związaną z żółwiem ( żywienie,hodowla ) nie pogardzę.

Offline Skywan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: -1
Odp: Początkujący :)
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2017, 23:58:57 pm »
Chyba powinieneś trochę bardziej się wysilić i przeczytać dokładnie kilka opisów gatunkowych żółwi i zastanowić się dla którego gatunku jesteś w stanie zapewnić odpowiednie warunki, a gdy będziesz mieć wątpliwości to wróć na forum i zadaj konkretne pytania do określonego gatunku. Proponuję zacząć lekturę na temat żółwi: stepowych, greckich, lamparcich i zawiasowych.

Offline barboza

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • jak wyleczyć krwawienie z odbytu?
Odp: Początkujący :)
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2017, 11:34:56 am »
Na początek polecam Ci żółwia stepowego. Wg. Twój opis pasuje do tego gatunku. Mam dwa takie żółwie i podobne terrarium  - moje żółwiki nie narzekają, świetnie sobie radzą.
Pozdrawiam :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Początkujący :)
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2017, 12:44:54 pm »
Na początek polecam Ci żółwia stepowego. Wg. Twój opis pasuje do tego gatunku. Mam dwa takie żółwie i podobne terrarium  - moje żółwiki nie narzekają, świetnie sobie radzą.

Żółwie stepowe nie koniecznie są dobrym żółwiem dla początkującego. 200 l to pewnie ok 100x 50, albo i mniej, na dwa żółwie to mało, nie narzekają bo raczej nie są w stanie.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Początkujący :)
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2017, 14:43:48 pm »
Dla początkujących chyba zawszę będę polecać Kinixys sp. - nie rośnie ogromny, nie zimuje, jest wszystkożerny. Nie wiem jak z dostępnością w adopcjach, ale w kraju jest bardzo dobry hodowca tego gatunku.

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Początkujący :)
« Odpowiedź #5 dnia: 27.02.2017, 20:49:23 pm »
Z żółwi lądowych do naszej strefy klimatycznej najbardziej pasują greki i stepowce, no ale to pod warunkiem że masz możliwość trzymania żółwia od wiosny do jesieni na zewnętrznym wybiegu. Ale, jak się wydaje, planujesz hodowlę żółwia w terrarium- i tu jestem w kropce. Bo w przypadku  kogoś kto podaje wielkość planowanego terrarium w jednostkach objętości nie sposób polecać jakiekolwiek żółwie lądowe. A dla najpopularniejszych ziemnowodnych to te 200 l chyba jest trochę za małe na dorosłego osobnika, zwłaszcza że taki żółw musi mieć jeszcze do dyspozycji część lądowa. .