Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Pomoc przed zakupem żółwia stepowego (terrarium, koszty)

<< < (2/4) > >>

Beata:
Witamy  :)

Taką decyzję trzeba zawsze dobrze przeanalizować i to w perspektywie długoterminowej - podstawowe kwestie to koszty, wiedza, czas oraz żeby żółw nie pochodził z przemytu był kupiony z odpowiednimi papierami.

Ze swej strony odpowiem w miarę możliwości na Twoje pytania. Preferuję kontakt na forum, ewentualnie poprzez wiadomości prywatne lub maile przynajmniej na poczatku żeby ustalić sesję na gg  :)

Kamil Bołoz:
Niestety, przez to że przeczytałem najpierw stronę www.stepowy.republika.pl myslalem ze zółwia można trzymać "po domu" a na noc małe akwarium bez lampy. To znacznie obniżyło by koszty. To sam z żywieniem. Pisało tam że wystarczy ogórek, sałata... Okazuje się że jest to o wiele kosztowniejsze i trudnijesze... No cóż dzięki za pomoc, może na razie zastanowię się nad czymś z mniejszymi wymaganiami ( i oczywiscie kosztami, w Stalowej Woli[80tys mieszkancow] żółw kosztuje 400zł+terra około 150 + oswietlenie wychodzi ~600-700zł) :(

Pozdrawiam

Nie mam rowniez miejsca na wieksze akwarium myslalem ze wystarczy cos okolo 30-40l...

Beata:
No niestety takie stronki tworzą nieodpowiedzialni ludzie, ale dobrze że w porę dowiedziałeś się teo wszystkiego bo ani Ty ani żółw nie bylibyście zadowoleni.

pol@k:
No, jak już pisałem Ci na gg żółwie to wbrew pozorom naprawdę wymagające zwierzaki, a dostęp do prawidłowych informacji jest utrudniony i czesto trafia się na bzdury i bardzo szkodliwe mity.
Jeśli nie jest się w stanie zapewnić żółwikowi odpowiednich warunków to chyba faktycznie nie ma sensu go kupować, bo nie wyjdzie to na dobre ani właścicielowi ani żółwikowi.
Ale może kiedyś w dalszej przyszłości kupisz sobie żółwia, kto wie ;). W każdym razie jakby co zawsze możesz zapytać o coś na forum lub na gg. Pozdrawiam.

Kamil Bołoz:
Jeszcze raz dzięki za pomoc i okazaną serdeczność. Kto wie może kiedyś będę miał żółwika, a wtedy na pewno Was o tym poinformuję. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej