Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Znalazłem żółwia, co robić?

(1/4) > >>

dunder8:
Witam Wszystkich miłośników żółwi   :D
Mam chyba jednak dość typowy kłopot, jakiś "zły człowiek" podrzucił mi żółwia do ogrodu ;(( i nie mam pojęcia co to za "bestia" i co mam mu dać do jedzenia i jakie warunki muszę mu zapewnić... Po prostu nic o żółwiach nie wiem a właśnie się jednego dorobił.
Bardzo was proszę o jakąś pomoc, zaczynając od tego co to za gatunek ???
Proszę o wszelką pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
olek



Gallad:
Nie za wiele na tych zdjęciach widać... Już nawet mi nie chodzi o jakość zdjęcia, ale całość żółwia. I ta krata... Ale to chyba żółw stepowy... Tak mi się wydaje... Ile on ma pazurów? 4 czy 5?

Jeśli masz jakąś dużą skrzynię(bez wystajacych gwoździ itp) wym ok 100/50/30 to weź to nasyp do niej samej ziemi z ogrodu lub całą darń, tak żeby trawa była. I wystaw skrzynię z nim na słońce. Zrób mu też małą kryjówkę w skrzyni przed słońcem.

Możesz też w ogrodzie zrobić letni wybieg tj wygospodaruj kawałek ziemi, ogródź go czymś np szerszymi deskami, tak żeby na min 15 cm były wkopane w ziemię!!! No i na wierzchu wys też ze 30 cm. Połóź mu tam jakieś płaskie kamienie i zrób kryjówkę.

Koniecznie wstaw miseczkę z czystą nie chlorowaną wodą np ze studni.

Do jedzenia daj mu koniczyny, liści mlecza, rumianek, pokrzywę, babkę zwyczajną.


Więcej informacji na temat terrariów, wybiegów i żywienia znajdziesz w odpowiednich działach na forum.

dunder8:
Bardzo Bardzo Dziękuję :))
Już się biorę za robotę.
4 pazury - zdjęcia robione na "szybciocha", a "kratę" dostał za bieganie po podłodze i chowanie się za łóżkiem (musiałem go jakoś na chwilę zatrzymać :))

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
olek

rainok:
I co najważniejsze Nauka, nauka i tylko nuka

.....:
Mi to bardziej wygląda na Greka no ale zdjęcia na prawdę kiepskie więc poczekam na opinie większej ilości użytkowników forum...  :P

Pozdrawiam i życzę udanej hodowli...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej