Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Pomocy nie wiem co sie dzieje

(1/1)

maleńka33:
Witam chciałbym się zapytać o żółwi lamparciego. Kupilam wczoraj żółwia i nic nie chce jeść dawałam mu roszpunke, rzeżuchy,  pietruszke, bazylie, ogórka. Nic nie zjadl od wczoraj i nawet nie pił wody. Dodam jeszcze że dziwnie rusza główka w przud i tył. Przy tym wyglada tak jab by sie ksztucil i przełykał sline. Nie wiem co mam zrobić. Pomocy

Kenet:
Żółwie lamparcie jedzą głównie trawę. Spróbuj mu ją podać.  To, że nie chce jeść może być spowodowane stresem adaptacyjnym który minie po kilku dniach. Nie dawaj mu roślin kurnych tylko łąkowe.
Dieta lamparta powinna wyglądać tak: 50% trawa 50% rośliny polne takie jak mniszek lekarski, pokrzywa, babka zwyczajna i lancetowata, jasnota biała, czosnaczek pospolity, cykoria podróżnik, fiołek polny, prosiennicznik szorstki, żółtolica drobnokwiatowa czy wyka ptasia.
Jeśli chodzi o te ruchy głową to żółwie robią tak naturalnie poruszając lekko w górę i w dół, ale nie wygląda to jakby się krztusiły. Myślę, że warto odwiedzić specjalistę od gadów. Napisz z jakiego miasta jesteś to kogoś Ci polecę.

maleńka33:
Jestem z UK.

Kenet:
No to niestety Ci nie pomogę. Popytaj na brytyjskich forach o gadach kogo z weterynarzy polecają.

maleńka33:
Dziękuję bardzo będę obserwować mojego żółwia Leonarda. Jak się nic nie zmieni po kilku dniach udam się do weterynarza.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej