Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:53:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Powolne, żółwiowe, początki  (Przeczytany 4459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartolo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Powolne, żółwiowe, początki
« dnia: 26.02.2018, 22:48:06 pm »
Witam. Postanowiłem kupić żółwia. Od kilka dni śledzę różne strony i fora internetowe w celu pozyskania jak największej ilości informacji dotyczących hodowli tych gadów. W tym tygodniu kupuje i urządzam żółwiowi cale mieszkanko, jednak większym problemem jest dla mnie pozyskanie, kupno samego żółwia. Po przeczytaniu kilku artykułów na forum zniechęciłem się do kupna z pobliskiego sklepu zoologicznego i szukam teraz jakiegoś innego, bardziej zaufanego miejsca, gdzie mógłbym takowe zwierzątko nabyć, warto podkreślić, co mi umknęło wcześniej, że jestem z Poznania i myślałem raczej o stepowym. Czy znacie jakieś miejsce z zaufanym hodowcą, czy może właśnie powienem kupić żółwia ze sklepu i pomóc mu dojść do lepszej formy?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2018, 23:06:15 pm »
Pomyśl może nad adopcją.

Offline bartolo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2018, 10:58:44 am »
Tak jak, mówie nadal się uczę i po kilku kolejnych godzinach w sieci, doszedłem do wniosku, że może żółw stepowy nie będzie dla mnie do końca njalepszym wyborem(przeraża mnie trochę kwestia hibernacji), przynajmniej nie na ten moment. Znalazłem informacje, że łatwieszy w hodowli będzie żółw zawiasowy. Co sądzicie o tym gatunku? Wiecie od kogo można takiego zakupic?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2018, 14:15:57 pm »
Jest strona (kinixys.pl)polskiej hodowli żółwi z tego rodzaju. Skontaktuj  się z nimi a udzielą Ci wielu przydatnych informacji.


Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2018, 15:32:58 pm »
Myślę, że Kinixys sp. to dobry pomysł :) Nie rośnie ogromny, nie zimuje, jest wszystkożerny (oczywiście z przewagą zielonki, ale w jego żywieniu miejsce znajdują też niektóre warzywa, owoce czy bezkręgowce).
Kinixys.pl to nie strona internetowa, a strona na Facebooku - dla ułatwienia https://www.facebook.com/kinixys/
Pan będący właścicielem hodowli jest także cenionym lekarzem od zwierząt egzotycznych, więc jak najbardziej polecam :)

Offline bartolo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #5 dnia: 27.02.2018, 15:59:28 pm »
No to chyba postanowione. W tym tygodniu odbywa się wystawa zwierząt w Poznaniu, wiecie może czy będzie można tam nabyć owego żółwia?
Czytałem jeszcze o rhinoclemmys pulcherrina, ale myślę, że bedzie gorzej z dostępnością ;/

Offline bartolo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #6 dnia: 27.02.2018, 18:18:32 pm »
Mam  kupna terrarium o wymiarach 120x50x60, dla mojego przyszłego żółwia, ale jest taki minus, że niestety jedna sciana nie jest szklana, tylko tekturowa, myślicie że to jakoś utrudni życie żółwiowi, czy raczej będzie ok?
Przesyłam zdjecie
« Ostatnia zmiana: 27.02.2018, 18:20:15 pm wysłana przez bartolo »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #7 dnia: 01.03.2018, 14:02:03 pm »
Żółwiowi może nie, ale Tobie może - bo od wilgoci po prostu się rozpadnie ;)
Na giełdzie to raczej będą importy, nie polecam.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #8 dnia: 02.03.2018, 20:27:00 pm »
Szkło nie nadaje się na terrarium dla żółwia.
Zrób sam terrarium z płyt meblowych lub Osb.
Z płyt osb terrarium zrobisz w granicy 150 zł.

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #9 dnia: 03.03.2018, 11:16:57 am »
dla żółwia zawiasowego mimo wszystko szkło chyba będzie odpowiednie. przecież ten gatunek potrzebuje dużej wilgotności, nawet 85% chociaż w części terrarium oraz dużego basenu, z którego będzie wylewał wodę. Drewno, nawet polakierowane nasiąknie na łączeniach, zacznie śmierdzieć i zgnije. 
pozdrawiam :)

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #10 dnia: 03.03.2018, 12:33:17 pm »
dla żółwia zawiasowego mimo wszystko szkło chyba będzie odpowiednie. przecież ten gatunek potrzebuje dużej wilgotności, nawet 85% chociaż w części terrarium oraz dużego basenu, z którego będzie wylewał wodę. Drewno, nawet polakierowane nasiąknie na łączeniach, zacznie śmierdzieć i zgnije. 
pozdrawiam :)

Dlatego trzeba drewno odizolować od podłoża np plandeką, ceratą, gumą w płynie, folią czy linoleum. Ale to oczywiste więc tego nie pisałem.
A wilgotność powietrza jeśli nawet bedzie wynosiła ponad 85% to i tak nie wpłynie na wytrzymałość płyty jeśli nie będzie polewana wodą.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Powolne, żółwiowe, początki
« Odpowiedź #11 dnia: 04.03.2018, 15:44:35 pm »
Szkło nadaje się pod warunkiem zachowania dobrego przepływu powietrza, ja nie lubię tego materiału z jeszcze jednego powodu - jest ciężkie i trudniej zrobić takie terrarium samodzielnie. Ciężko też je rozłożyć i złożyć z powrotem.
Odpowiednio zabezpieczonej płycie nic się nie stanie.