Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Jakie warunki dla żółwia, żeby czuł się dobrze?

(1/3) > >>

mama_krzysia:
Mam kilka pytań ponieważ chciałabym kupić żółwia lądowego ale nigdy nie miałam bliższego kontaktu z takim zwierzątkiem więc mam blade pojecie o jego hodowli. Poczytałam już na jego tema i wiem ze musi mieć lampę grzewczą i UVB ale nie wiem ile one powinny się palić żeby nie było mu za mało. Jaka ma być temperatura w terrarium i wilgotność a jeżeli chodzi o wybieg to czy mogę go swobodnie puścić na działce ewentualnie zrobić małą zagrodę aby nie uciekł matrwie się żeby nie zjadł czegoś trującego czy muszę go pilnować co je .

Bartek:
Jesli chodzi o wybieg to tu wszystko jest:

http://www.zolw.info/terrarium-i-wybieg/index.php

klikasz w artykułi czytasz, są 2 o wybiegu i kilka o terrarium

Co do palenia się lamp to tak, aby odzwierciedlały rytm dobowy, czyli np od 8, 9 do 17, 18 w zależności też od aktywności żółwia

mama_krzysia:
dziękuję za Poradę ale  artykuły o terariach i wybiegach już czytała i nic nie pisze ile stopni powinno być w akwarium i jaka wilgotność   :(

Beata:
A jaki to dokładnie ma być żółw? Chodzi o gatunek.

Wybieg zrób jak najbardziej ale dobrze zabezpiecz, bo żółwie się potrafią uparcie i wytrwale wspinać, przeciskać i podkopywać gdzie się da. Ogrodzenie musi być zatem dośc wysokie, stabilne i bezpieczne. Mogą być to mocno zbite deski, paliki czy kamienne murki, zaleznie od dostępności materiałów. Ja użyłam starych kamiennych, szerokich parapetów.
Dobrze też użyć siatki dla ochrony przed drapieżnikami. Jest obowiązkowa jak żółwik jest młody.
Rośliny polne są zasadniczo bezpieczne, uważaj natomiast na ozdobne, cebulowe itp. Najlepiej zapoznać się z listami roślin na stronie głównej.

Agnieszka:
ktos usunął mojego posta?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej