Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 08:59:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))  (Przeczytany 17906 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #15 dnia: 16.10.2018, 19:55:24 pm »
jeżeli chodzi o podłoże to najlepsza będzie ziemia z gliną i z piaskiem, doskonałym urozmaiceniem wybiegu będą kamienie, powinny znaleźć się pod lampą

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #16 dnia: 16.10.2018, 20:23:11 pm »
To jest obudowa jaką kupiłam 200 mm https://www.reptiles.swelluk.com/arcadia-ceramic-reflector-clamp-lamp/

A na zdjeciu koszyk ze sprzetem ktory kupie za kilka miesiecy.
 Bardzo dziekuje za pomoc. :-)
Spokojnie wykorzystasz obudowę która już masz, będziesz kupywac metahalogen to odezwij się na forum zawsze ktoś ci wrzuci linka z odpowiednim starter em za który nie przeplacisz.
:)

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #17 dnia: 16.10.2018, 20:27:04 pm »
Dziekuje! Napewno kupie! Tak, pan w sklepie mówił mi ze jest napisane na nich ze mają żywotność 12 miesiecy ale zeby wymienić po 6. Postaram sie zamienić na metahalogen. Dokupie ballast i klosz chyba ze ten który już zamówiłam bedzie pasował bo jest duzy i ceramiczny. A jesli chodzi o doswietlenie terarium na jego długosci to czy powinnam to zrobic mimo ze stoi ono przy bardzo dużym oknie (nieotwieralnym=niema przeciągów) ? Jest bardzo jasno!
ja bym niedoswietlal terarium w takim razie, lecz stawianie go bezpośrednio przy oknie to nie jest też dobry pomysł głównie chodzi o przeciągi więc musisz odpowiednio zabezpieczyć okno chyba że jest bardzo szczelne.
:)

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #18 dnia: 17.10.2018, 00:11:44 am »
Dzięki heres! Jesteś bardzo pomocny/pomocna ;P Okno jest bardzo szczelne bo wcale sie go nie otwiera jest wbudowane w sciane.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #19 dnia: 17.10.2018, 11:12:19 am »
Jak juz to pomocny 😉,na forum są bardziej doświadczeni odemnie głównie dotyczy to hodowli.

A w jakim wieku zamierzasz kupic żółwia, bo tu może być kwestia dostępności nkwej lampy, im mniejszy to bardziej wrażliwy i bardziej wymagający, tak jak z innymi zwierzętami. Rozumiem że grecki to już przesadzone, masz upatrzona jakas hodowle czy chcesz kupić z importu?
« Ostatnia zmiana: 17.10.2018, 11:17:10 am wysłana przez heres »
:)

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #20 dnia: 17.10.2018, 12:19:32 pm »
W norwegii to wygląda troche inaczej bo dopiero od roku mozna tu legalnie posiadać żółwia ale z tego co sie orientuje to tylko kilka wybranych gatunków. Wiem o greckim i red footed.  Ten z czerwonymi nóżkami szalenie mi się podoba!!! Niestety nigdzie nie moge go znaleźć na sprzedaż i ponoć jest bardziej wymagający.  Chciałabym kupić żółwia najlepiej około 2 letniego Ale wiedzę że częsciej sprzedają młodsze około roczne. Wiem o jednej dziewczynie tutaj w oslo ktora kupila zolwika synkowi i jak zobaczyłam jak go trzymaja to prosilam zeby mi go odsprzedali ale niestety oni uważają ze wszystko jest ok i tylko do sprzeczki doszło :((((   jest tez sklep albo jeden handlarz w oslo ktory ma zolwie z węgier :/. Wiec dalej czekam i szukam.Myślał o tym aby kupić żółwia w Polsce Ale ponoć dużo papierkowej roboty i zamieszania+transport. Hodowli nie znalazłam :(

Czyli na co mam dodatkowo zwracać uwagę jesli kupie np rocznego żółwika?

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #21 dnia: 17.10.2018, 13:07:13 pm »
Mówisz o zabuti ma inne wymagania co do klimatu i jest sporo większy od greka.
:)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #22 dnia: 17.10.2018, 15:37:20 pm »
Żabuti rosną bardzo duże, ich zaletą jest to, że nie hibernują i są wszystkożerne. Potrzeują jednak wyższej wilgotności, bo to gatunek pochodzący z lasów tropikalnych. W dużym, niskim otwartym terrarium może być problem z jej utrzymaniem.

Żółw przy zakupie powinien mieć twardą skorupę, niezapadnięte żywe oczy, nie może mu nic wyciekać z nosa, oczu, skóra nie może odchodzić płatami (trochę się zawsze łuszczy, ale pod spodem jest nowy zdrowy naskórek i nie jest to mocno widoczne). Powinien reagować na dotyk chowaniem kończyn czy głowy (chociaż są osobniki na tyle ciekawskie, że wiele sobie z dotyku nie robią, jak moja franca...)

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #23 dnia: 23.10.2018, 11:10:48 am »
Hej jeszcze raz! Zabudowałam te balkoniki kawalkiem plexi a z boku dodatkową listewką. Boki wejscia do domku tez podwyzszylam, maja teraz okolo 10 cm. Myslicie ze teraz bedzie ok?

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #24 dnia: 23.10.2018, 11:11:38 am »
Zdjecie 2

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #25 dnia: 23.10.2018, 20:43:10 pm »
Jest ok
:)

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #26 dnia: 23.10.2018, 21:42:15 pm »
Dzieki!! ;DDD

Offline Lena

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #27 dnia: 04.11.2018, 23:16:17 pm »
Witam serdecznie...
Końcem sierpnia kupiliśmy w sklepie zoologicznym żółwia greckiego,rocznik 2017. Miły starszy sprzedawca karmił go oczywiście sałatą, papryką ,ogórkiem itd... My powoli zmieniliśmy nawyki czyli mlecz, babka lancetowa,rukola, bazylia czasami mięta. żólwik ostatnio jest bardzo ospały i jedno oczko jest mniejsze..wcześniej chętnie się zakopywał ale od 2-3 tygodni w ogóle...czy jest powód do zmartwienia? Kąpiemy go1 -2 razy w tygodniu..w zalączniku parę zdjęć z prośbą o porady i cenne uwagi..dodam że mieszkam w Niemczech  gdzie  weterynarz nie zna się na żółwiach :(( Terrarium ma poziom wilgotnośći 55 - 65%, spryskujemy też codziennie  wodą,  temperatura w chłodnej częśc i 22-24 stopnie, ciepłej 30-35...

Offline Kesja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #28 dnia: 21.11.2018, 08:46:34 am »
Hej. Mieszkam w Norwegii i szykuje sie do kupna zolwia. Tutaj niema za duzego wyboru i znalazlam tylko 2 sprzedawców. Jeden ma testudo hermanni ale bardzo mlodziutkie, wyklute tego lata (okolo 5cm) maja papiery CITES ale są wielkosci pudełka zapałek!!! Myslicie ze mądrze jest kupic takiego maluszka? I czym rozni sie opieka nad malymi zolwikami. Na co mam zwracać szczególną uwagę?
   Drugi sprzedawca ma nieco starszego (okolo 10 cm) Ale bez zadnych papierów. Pewnie w przyszlosci bede opuszczac Norwegie i chcialabym zabraz zolwika ze soba wiec raczej potrzbuje papiery. Prosze Was o porade.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Prosze o sugestie doświadczonych- żółw grecki :))
« Odpowiedź #29 dnia: 21.11.2018, 10:45:02 am »
Mniejszy potrzebuje innych warunków tzn. Np. Większej wilgotności jest bardziej delikatny i podatny na różne czynniki jak to z młodzieżą bywa:)
:)