Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:07:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Schronienie  (Przeczytany 51019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruczekk

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Schronienie
« dnia: 03.04.2020, 18:41:06 pm »
Czy jest to jakiś problem jeśli żółwik zasypia w kącie w ciepłej strefie zamiast w schronieniu?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Schronienie
« Odpowiedź #1 dnia: 05.04.2020, 22:50:05 pm »
Absolutnie nie. Chyba, że z premedytacją omija kryjówki. W takim wypadku należy zmienić ich typ.

Offline Mruczekk

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Schronienie
« Odpowiedź #2 dnia: 10.04.2020, 23:43:30 pm »
Dałam mu sianka do kąta gdzie spał i tam się zagrzebuje i zasypia. Nie chciałam zaczynać kolejnego wątku, ale nie wiem co robić, mam go od 2 tygodni i od kilku dni przestał chodzić po terrarium, przejdzie może parę razy, wejdzie do wody i idzie na kamień, tam siedzi przez prawie cały dzień. Je normalnie, widziałam odkąd jest u mnie tylko jedną kupkę. Co mam zrobić? Wydawało się wszystko w porządku, dodałam mu więcej ziemi do terrarium, więc trochę zmieniłam położenie kamieni i od tamtego czasu nie chodzi po terrarium, nie wspina się na kamienie  :(

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Schronienie
« Odpowiedź #3 dnia: 11.04.2020, 20:36:56 pm »
Jeśli nad tym kamieniem jest żarówka to wszystko w porządku. Żółwie lubią się wygrzewać i jest to dla nich naturalne. Wykąp go w cieplej wodzie przez 30 minut to nawodni się i być może wypróżni ale metabolizm żółwi nie jest szybki i wypróżniają się niezbyt często, także nie ma powodów do obaw.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Schronienie
« Odpowiedź #4 dnia: 12.04.2020, 22:20:19 pm »
metabolizm żółwi nie jest szybki i wypróżniają się niezbyt często, także nie ma powodów do obaw.

No nie wiem. Żółw jedzący codziennie wypróżnia się też codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jedna kupa na dwa tygodnie to słaby wynik.

Mruczekk, siano nie jest dobrą opcją do kryjówki. Lepsze były by suche liście. Czy po wzięciu żółwia odbyła się wizyta kontrolna u lekarza specjalisty wraz z badaniem kału pod kątem pasożytów?