Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 02:13:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spacer i znaleziony żółw  (Przeczytany 7623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Spacer i znaleziony żółw
« dnia: 08.07.2017, 20:07:06 pm »
Witam wszystkich na dzisiejszym spacerze z rodzina znaleźliśmy żółwia stepowego przesyłam zdjęcia i bardzo proszę jeżeli ktoś jest w stanie w miarę określić kondycję żółwia bardzo proszę o pomoc

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #1 dnia: 08.07.2017, 20:58:39 pm »
Na zewnątrz wygląda ok.Ma trochę zbyt duże przyrosty i pazury ale wygląda bardzo dobrze.
Skąd jesteś?

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #2 dnia: 08.07.2017, 21:03:09 pm »
Z Ostrołęki teraz czytam forum i chłonę wiedzę jednak niepokoi mnie skóra która schodzi w okolicy szyi zastanawiam się również nad terrarium gdyż mogę sobie pozwolić na max wymiary 80x50 niespodziewany gość wywraca wszystko do góry nogami ciekaw jestem czy w mojej okolicy znajdę jakiegoś weta od gadów

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #3 dnia: 08.07.2017, 21:19:26 pm »
wygląda ok i ma apetyt jak widać:) Nawodnij go ( to raczej samiec) niewiadomo jak długo się tak tuła. Zabierz do lek. wet znającego się na gadach na badania krwi i kału na obecność pasożytów.
Jak chcesz go zatrzymać to musisz być przygotowana na terra o wymiarach około 120 na 80 cm z osprzętem: lampy grzewcza i uvb, kryjówka, basen, odpowiednie podłoże. W lecie najlepiej jakby miał wybieg ogrodowy, ewentualnie balkonowy też odpowiedni duży.

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #4 dnia: 08.07.2017, 21:29:05 pm »
Wybieg zrobię mu za domem ze starej piaskownicy tylko czy przy obecnej pogodzie  i przy temp 22-24 stopnie nic mu nie zagraża ? Działkę mam spora tylko w domu te 120 cm mnie trochę przeraża. Czy jest jakiś spis weterynarzy w mazowieckim specjalizujących się w gadach?

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #5 dnia: 08.07.2017, 21:40:43 pm »
I wybaczcie ze sypie pytaniami ale z partyzanta taki prezent a od godz przeglądam to forum i moja wiedza jest znikoma na ten temat a nie chce zrobić zwierzęciu krzywdy najważniejsze ze żona i syn bardzo się ucieszyli

Offline amerykaa83

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: -54
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #6 dnia: 08.07.2017, 21:47:17 pm »
Bardzo ladnego zolwika znalazlas !  :)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #7 dnia: 08.07.2017, 23:11:12 pm »
Żółwie stepowe spokojnie radzą sobie w naszym klimacie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Ważne, żeby na wybiegu miał zapewnione osłonięte przed deszczem i wiatrem schronienie. Wybieg musi być też zabezpieczony przed podkopaniem (stepowce kopią znakomicie i głęboko) i mieć wysokie ścianki, po których nie da się wspiąć. Terrarium o podanych przez Ciebie wymiarach niestety jest za małe. Jeśli chcesz zatrzymać żółwia, to musisz wygospodarować jakoś miejsce.
Co do lekarza, to niestety w Twoich okolicach jest problem ze znalezieniem polecanego specjalisty. Najbliżej masz Warszawę, a w niej świetne specjalistki - Martę Marciniak i Monikę Toborek z gabinetu Kajman.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #8 dnia: 09.07.2017, 08:00:54 am »
Ja trochę z innej beczki.
Najlepiej będzie jeśli w pobliżu miejsca znalezienia żółwia albo w internecie dasz ogłoszenie ,że znalazłeś żółwia.
Nie pisz nic więcej , jak któś zadzwoni to dopytasz o szczegóły , które zweryfikują właściciela.Żółw wyglada dobrze , więc można przypuszczać ,że zwiał komuś z wybiegu albo ze spaceru (nie wygląda na podłogowca karmionego sałatą ).
Tak będzie najuczciwiej.
 

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #9 dnia: 09.07.2017, 10:53:30 am »
A ja sądzę że ktoś przyjechał na wakacje z żółwiem i okazało się że w miejscu zakwaterowania nie wolno mieć nawet żółwia. Właściciel uznał że wakacje ważniejsze niż jakiś tam żółw. I został porzucony.

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #10 dnia: 09.07.2017, 11:18:40 am »
Wszystko możliwe teraz trzeba się zaopiekować aby było mu jak najlepiej jak myślicie samiec czy samiczka i jak ocenić wiek żółwia??

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #11 dnia: 09.07.2017, 16:47:20 pm »
 Kamil , a ja sądzę ,że komuś uciekł.Ostrołęka nie jest jakimś chętnie odwiedzanym miejscem, dlatego nie ma tam wiele hoteli.Ogródki Czeczotka to wręcz idealne miejsce na wybieg bądź spacer z żółwiem ,więc jeśli znalazłeś go w tych okolicach to zapewne komuś uciekł.
Mnie kiedyś Kenet też uciekł ,wystarczyła chwila nieuwagi i nieomal straciłbym go na zawsze.Żółw wygląda dobrze,co oznacza,że właściciel o niego dba i może rozpaczać po stracie zwierzaka.
Zachowaniem najbardziej fair będzie zamieszczenie ogłoszenia i dopiero po pewnym czasie ,jeśli nikt się nie zgłosi ,możesz go przywłaszczyć.

Offline noname13

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #12 dnia: 09.07.2017, 19:47:29 pm »
Koniecznie musisz dać ogłoszenie. Żółw ma wartość materialną. Nie będę zagłębiać się w przepisy, ale uwierz na słowo możesz odpowiadać za przywłaszczenie cudzego zwierzęcia. Nie ma tak, że znalezione nie kradzione. Znalezione trzeba oddać. Jeśli go zatrzymasz bez próby odnalezienia właściciela możesz mieć problemy, jeśli nie daj boże właściciel chciałby odszukać zwierzaka. Zgadzam się z przedmówcą, który pisał o lakonicznym ogłoszeniu bez danych identyfikacyjnych. Dopytasz ewentualnie czy się szczegóły zgadzają.
Nie znam się, ale przedmówcy piszą, że zwierzę jest w dobrym stanie. Więc ktoś o niego dbał i ktoś może chcieć go odzyskać.
« Ostatnia zmiana: 09.07.2017, 19:49:04 pm wysłana przez noname13 »

Offline Ergeveli

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #13 dnia: 09.07.2017, 20:37:41 pm »
Dobrze tak zrobię jednak wątpię żebym znalazł właściciela mieszkam na kompletnym zadupiu Czarnowiec wieś pod lasem dalej mam łąki gdzie 2 razy na dzień przejedzie ciągnik tam tez robimy sobie spacery z rodzina i tam go znalazłem dodam ogłoszenie na lokalnym portalu i zobaczymy

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Spacer i znaleziony żółw
« Odpowiedź #14 dnia: 09.07.2017, 23:30:26 pm »
Koniecznie musisz dać ogłoszenie. Żółw ma wartość materialną. Nie będę zagłębiać się w przepisy, ale uwierz na słowo możesz odpowiadać za przywłaszczenie cudzego zwierzęcia. Nie ma tak, że znalezione nie kradzione. Znalezione trzeba oddać. Jeśli go zatrzymasz bez próby odnalezienia właściciela możesz mieć problemy, jeśli nie daj boże właściciel chciałby odszukać zwierzaka. Zgadzam się z przedmówcą, który pisał o lakonicznym ogłoszeniu bez danych identyfikacyjnych. Dopytasz ewentualnie czy się szczegóły zgadzają.
Nie znam się, ale przedmówcy piszą, że zwierzę jest w dobrym stanie. Więc ktoś o niego dbał i ktoś może chcieć go odzyskać.

Oj bzdury piszesz.
Wystarczy by przeczytali portale ogłoszeń czy komuś nie uciekł żółw(w co wątpię). Nie będzie ogłoszenia że ktoś szuka to sami nie muszą pisać ogłoszeń.