Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

spiacy zolwik

(1/5) > >>

Kio:
witam od tygonia mam zolwia stepowego jest on bardzo malutki mam pytanie jak okreslic jego wiek? i czy to normalne ze przwie caly czas spi?

Kenet:
A skąd go masz? Jeśli żółw został zakupiony legalnie to ma dokument Cites gdzie jest jego data urodzenia.
,,Cały czas śpi”  trudne to do interpretacji bo może oznaczać chorobę jak i normalne zachowanie albo stres adaptacyjny. Mam nadzieję, że jest na wybiegu zewnętrznym.
Teraz żółwie śpią bardzo dużo. Na początku wychodzą się wygrzać i zjeść a potem chowają się przed upałami. Ewentualnie wychodzą pod wieczór gdy już zajdzie słońce.
Opisz jak konkretnie się zachowuje, ma apetyt?

Kio:
Jak narazie jest w terrarium jestem początkująca mam go od 1, 5 tygodnia jadł ostatnio w piątek id tego czasu nie chce przechodzi z miejsca cieplejszego w chłodniejsze i na odwrót

Kio:
Jeszcze dodam że często kopię i zakopuje się czy to normalne?

Kenet:
Tak to normalne, że się zakopuje.
Warto jest odwiedzić lekarza, żeby skontrolować żółwia i sprawdzić czy nie jest zarobaczony ale też wyjaśni kwestie ospałości bo na odległość nie jestem wstanie powiedzieć czy to normalna reakcja na nowe otoczenia i wysoką temperaturę czy choroba. Trzeba żółwia widzieć i sprawdzić czy nie ma innych objawów.
Skąd jesteś?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej