Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 19:53:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wiek żółwia  (Przeczytany 2929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vivianna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Wiek żółwia
« dnia: 15.09.2018, 09:31:16 am »
Witam serdecznie.
Jestem nowa na forum, od jakiegoś czasu intensywnie czytam, chłonę wiedzę ;)
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na zakup żółwia greckiego.
W tej chwili jesteśmy na etapie przygowywania terrarium (na zamówienie). Zaczęłam się rozglądać nad miejscem, z którego kupimy żółwia. Oczywiście szukamy hodowli, raczej wykluczamy zakup w sklepie.
Na chwile obecna znalazłam 2 interesujące mnie hodowle.
Pierwsza jest kilka godzin od mojego miejsca zamieszkania, wiec w grę wchodzi kilkugodzinny transport PKS lub PKP (wg zapewnien hodowcy, odpowiednio przygotowany, bez szkody dla zwierzątek). Żółwie są kłute w 2017 hodowane w dobrych warunkach, wraz z żółwiem hodowca przedstawia różne info na temat jego dotychczasowego życia.
Osoba z drugiej hodowli 2 razy w miesiącu jest w moim mieście wiec transport żółwia byłby szybszy i wygodniejszy. ALE. Wg informacji od niego są to żółwie tegoroczne. I tu moje pytanie. Czy takie kilkumiesięczne żółwie nie są za młode na sprzedaż? Czy nie powinny być jednak bardziej podrośnięte?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Wiek żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 15.09.2018, 15:02:17 pm »
Żółwie nie są zależne od matki, dlatego jeśli ładnie jedzą mogą trafić do nowych domów. Jednak mały żółw jest delikatniejszy, możesz go znaleźć martwego bez wyraźnej przyczyny, jeśli nie daj boże coś się stanie leczenie jest trudniejsze.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Wiek żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2018, 18:18:55 pm »
Moim zdaniem weź podrosnietego, małe są bardzo wrażliwe na warunki w terrarium.
:)