Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:23:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw promienisty - dostępność i hodowla  (Przeczytany 3320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 70sFan

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Żółw promienisty - dostępność i hodowla
« dnia: 06.02.2019, 15:58:05 pm »
Witam! To mój pierwszy post na tym forum, chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej na temat żółwi promienistych ponieważ rozważam zakup tegoż gatunku. Chciałbym dowiedzieć się gdzie można kupić takiego żółwika i na jaką cenę mam być przygotowany (i czy jest możliwe w ogóle dostanie go w Polsce).

Z początku chciałem kupić żółwia pustynnego, jednak zdaję sobie sprawę że przynajmniej przez kilka następnych lat nie będę w stanie zapewnić mu dość dużo miejsca. Niemniej, chcę kupić dużego żółwia (najlepiej z rodzaju Geochelone) i spośród pozostałych najbardziej zauroczył mnie właśnie promienisty. Wiem, że to wciąż wielki żółw i będzie wymagał przestrzeni, ale jednak mniejszy niż sulcata.

Ponadto chcę także dowiedzieć się jak najwięcej na temat samej hodowli. Czy jest to gatunek wyjątkowo trudny i chorowity? Mam już przykre doświadczenie z żółwiem stepowym kiedy za dzieciaka rozchorował się i nie mogłem mu pomóc (inna sprawa, że byłem młody a rodzice nieco zlekceważyli hodowlę, tym razem nie powinno się to powtórzyć). Zdaję więc sobie sprawę, że hodowla każdego żółwia to wyzwanie, ale wydaje mi się że będę w stanie mu sprostać.

Z zakupem nie będę się spieszył, na razie wciąż tylko zbieram informacje. Jakiekolwiek poprawnie napisane artykuły także będą dużą pomocą (angielski nie jest problemem ;) ). Z góry dzięki za pomoc!

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw promienisty - dostępność i hodowla
« Odpowiedź #1 dnia: 09.02.2019, 16:44:01 pm »
Nie promieniste, ale bardzo podobne (gwiaździste - Geochelone elegans) posiada hodowla Żółwiosfera - znajdziesz ich na facebooku :) niestety jest ich mało i trzeba długo czekać na klucie.