Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:16:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?  (Przeczytany 14235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #15 dnia: 31.07.2007, 23:00:08 pm »
Teraz jak bym maił żółwia to pewnie tez czasami bym miałcoś takiego, ale im się jest starszym i wi się jakie ma się obowiązki to takie uczucia zn ikają.

ja jak miałem żółwia to często żałowałem że go kupiłem a wtedy eni miąl mnie kto wspierać no i bałem się o niego, a jak byłem młodszy to często wolałem robić inne rzczy niz siedizeć z żółwie, pilnowąc go, no i kiedyś go nei przypilnowałem i ktoś mi go zwędził, wtedy cuzłem ulgę a teraz jak znam to forum i wspaniałych ludzi, wiem, ż edabym radę.

Zmieniło sie oje nastawienie do życia, ejstem momatorem i teraz jak bym miał żółwia pewnie tlyko nim bym żył.

Trzymaj się i wpadaj często!

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.08.2007, 10:50:13 am »
Spokojnie, każdy ma. Jak już wszystko urządzisz i żółwik zacznie się aklimatyzować to wszystko będzie dobrze. Jak kupiłem pierwszą samiczkę też miałem ogromnego stracha, czy podołam. Jak widzisz, podołałem, jak wszyscy na tym forum, i Ty też!  :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.08.2007, 11:33:30 am »
to dobrze bo ja już myślałam że to ja ma tylko takie dziwne odczucie :D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #18 dnia: 01.08.2007, 15:59:25 pm »
Kornelio, spokojnie, mój Tusiek jak był malutki, to też tak sie bałam czy mu krzywdy nie zrobię i wogóle czy dam radę, teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojej skorupki, to członek rodziny. To jeden z dwóch facetów których kocham.Żółw jest wymagający ale z drugiej strony plusem jest to, że mozna go zostawiać samego w domu, a nie tak jak np. psa z którym trzeba wyjśc na siku.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #19 dnia: 01.08.2007, 19:41:05 pm »
Terrarium widzę wyposażone pierwszorzędnie. Jestem ciekawa jakie są jego wymiary bo zdaje się nie pisałaś. Cieszę się że żółwik trafił właśnie do Ciebie  :) Witamy więc w gronie hodowców.

Hmm co do tego "kryzysu" to myślę że to może być zwyczajny lęk przed nieznanym. Tyle się mówi o chorych i wyniszczonych żółwiach ale pamiętajmy że wynika to głównie z wieloletnich zaniedbań lub też całkowitego braku zainteresowania żółwiem. Ludzie którzy prezentują tego typu postawę często nie przejmują się też późniejszą chorobą żółwia i to jest podstawowy problem.

Pomyśl w o ile lepszych czasach przychodzi Ci rozpoczynać hodowlę - jest Internet - morze nieocenionych i świeżych informacji, grono ludzi z którymi możesz wymienić się doświadczeniami i uwagami, zapytać. Kiedyś człowiek był zdany na wątpliwej jakości merytorycznej książki i porady sprzedawców. Efekty tego procentują niestety do dziś. 

Poza tym z czasem zaczniesz znać coraz lepiej swojego żółwia i jego zwyczaje i w miarę poszerzania się tej wiedzy będziesz na pewno spokojniejsza...  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #20 dnia: 04.08.2007, 23:11:00 pm »
Dziękuje za dodanie otuchy :) uspokoiliście mnie :) wymiary tylko długość 100cm szerokość 65cm. Wielkość żółwia 10cm na 9cm. Za rok przeprowadzę się do domu to postaram się mu wygenerować więcej miejsca i porządny wybieg. Szkoda że sprzedałam aparat :( i nie mogę się zwami podzielić skorupką. 

Offline Ja

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #21 dnia: 01.10.2007, 14:25:49 pm »
No tak, taki żółw to w końcu zakup na całe życie albo i na dłużej ;) nie to co chomik- 2, 3 lata pożyje i możesz sobie kupić dla odmiany świnkę morską...