Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?

(1/5) > >>

Kornelia:
Witam
Zarejestrowałam sie nie dawno ale czytam wasze forum już od dawna :) ponieważ kocham żółwiki :) zawsze miał ochotę na jego zakup ale uważałam że nie stworze mu wystarczających warunków :( i w sumie dalej tak uważam ale ...... w nowo otwartym u nas zoologicznym jest mały żółwik z papierami który jest tam bardzo źle traktowany (złe żywienie) co widać już tego efekty i jest mi go żal. Jest już tam 2 miesiące i nikt nie jest zainteresowanie  jego kupnem :( pewnie dlatego że jest drogi. Rozmawiałam ze sprzedawcą że jak go kupie to już nie będzie więcej sprowadzać żółwia do sklepu bo za mała miasto. Ja bym go kupiła ale jak ja was tak czytam to mam coraz większe obawy. Na początek miał by terrarium przejściowe z UVB ale z czasem bym mu go urozmaicała. Spacerować w sumie miał by gdzie. Podejmę ostateczną decyzje o jego zakupie w poniedziałek. pozdrawiam  :)

Beata:
Witaj  :)

Masz bardzo rozsądne podejście. Chcesz żeby wpierw dobrze było żółwiowi a dopiero potem Tobie. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego że to wymagające zwierzątko. Rozumiem Twój dylemat - też mnie to gryzie gdy widzę żółwie w sklepach zoologicznych prażone non stop na piachu, bez cienia, wody, osaczone z każdej strony z brudną miską w której walają się resztki upapranej piachem sałaty albo innego paskudztwa.
Z drugiej strony wiadomo - jeśli go kupisz sprowadzą w ekspresowym tempie następne skoro "towar schodzi". Być może u Ciebie faktycznie będzie inaczej, chociaż oczywiście nikt tego nie może Ci zagwarantować.

Nie namawiam ani nie odradzam, ale jedna rzecz jest bardzo istotna - sprawdź dokładnie te papiery - czy to aby na pewno CITES lub zaświadczenie powiatowego lek. wet. (dokładne info:
http://testudo.draknet.sytes.net/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=68)

Daj znać co postanowisz...
Pozdrawiam :)

Bartek:
Wiele osób powie, nigdy nie kupuj żółwia ani innego zwierzaka, bo Ci go żal.

Ale ja powiem tak
1. Jeśli jesteś pewna i odpowiedzialna i nie stwierdzisz za parę miesięcy, że żółw Ci się znudził to na pewno zrobisz dobrze jak go kupisz.

2. Jeśli nabyłaś, choć trochę wiedzy o żywieniu i budowie terrarium i o tym jak się żółwiem opiekować to dasz sobie radę.

3. Jeśli masz trochę pieniędzy na wydanie i rodzice Ci w tym pomogą i masz chęci to stworzysz mu dobry dom.

4. Zawsze możesz liczyć na osoby na forum, każdy tu Ci doradzi i pomoże, czy telefonicznie czy perz gg, lub przez samo forum.

Wypisz sobie na kartce za i przeciw i wtedy zdecyduj, co zrobić, nie zmuszaj się na siłę myśląc - bo gadzince jest źle - bo możesz go wziąć o ile jesteś wstanie zrobić mu lepsze warunki.

To chyba tyle, myślę, że osoby bardziej doświadczone więcej powiedzą. Po za tym na pewno czytałaś artykuł Beaty na temat kupna żółwia, a tam są wypisane aspekty. Nie znam Cię, ale na pewno dasz sobie radę o ile nie zwątpisz i będziesz racjonalnie myślała. Pamiętaj, że Twoje życie się zmieni.

Kornelia:
papiery ma dobre bo zdarzyłam to sprawdzić i wcześniej już poczytać na ten temat. Żółwiami interesuje się nie od dziś. Lubie te gadziny odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam mieć żółwia ale zawsze było to ale.. :( boję się nie tyle że mi się znudzi, co tego że mnie obowiązki nad jego opieką przerosną mnie:(  <angel>

Sprowadzić raczej nie sprowadzi bo jak ja bym go kupiła to za o wiele niższą cenę niż jest wystawiony w sklepie. Taki postawiłam warunek i kobieta się zgodziła. 

Beata:
Na pewno łatwiej Ci będzie hodować żółwia jeśli masz możliwość stworzyć mu wybieg ogrodowy. Będzie to zresztą z ogromnym pożytkiem dla samego żółwia. Myślę że to jedno z ważniejszych kryteriów.

Ważny jest też czas, wyjazdy (żółw dość mocno "przykuwa" nas do domu), możliwości finansowe...

Zerknij na artykuł:

http://testudo.draknet.sytes.net/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=33

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej