Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:17:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żólta wydzielina  (Przeczytany 1005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żółw_bazylia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Żólta wydzielina
« dnia: 31.10.2022, 15:21:03 pm »
Cześć na wstępnie zaznaczę że jestem tutaj nowa i nie do końca wiem jak wszystko działa.

Mój żółw od niedawna zamiast Białej wydziela żółtą wydzielinę lub na przemian Nie wiem czym to jest spowodowane. Oraz czy to jest niebezpieczne. Próbowałam tutaj i na innych stronach znaleźć jakieś informacje o tym ale wszystko jest o białej.

Pod lampą grzewczą ma takie duże kamienie. I Jeśli się na mnie siusia to czasem Zanim posprzątam wysychają. Właśnie jak ta żółta wydzielina wyschnie zostaje tak jakby proszek coś podobnego do cukru tylko że mniejsza granulki (Z tym mi się to skojarzyło) Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żólta wydzielina
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2022, 17:23:05 pm »
To mogą być kryształy kwasu moczowego. Warto odwiedzić veta i zrobić badania krwi.
Napisz skąd jesteś.

Offline Żółw_bazylia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Żólta wydzielina
« Odpowiedź #2 dnia: 02.11.2022, 20:43:15 pm »
Nie gadaj że to może być coś poważnego  :( Okolice Wągrowca/Obornik (mam ok. Godzinkę do  poznania)

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żólta wydzielina
« Odpowiedź #3 dnia: 03.11.2022, 00:12:43 am »
Nie na tyle poważnego, że zagraża życiu, ale dosyć niepokojące. Jeżeli oczywiście to by się potwierdziło, bo trudno cokolwiek przewidywać kiedy żółwia nie ma się w ręce.
Tutaj lista polecanych vetów z Wielkopolski
Lek. wet. Hanna Lisiecka   Wielkopolskie   Poznań
 
Lek. wet. Paweł Botko - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań
 
Lek. wet. Mateusz Brzezewski   Wielkopolskie   Leszno
 
Lek. wet. Zbigniew Cichoń - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Kalisz
 
Lek. wet. Dorota Ostrowska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Rawicz
 
Lek. wet. Michał Walorski - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań

Lek. wet. Karolina Zadrożna   Wielkopolskie   Poznań

Lek. wet. Patrycja Sawińska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań