Witaj na forum
W zoologicznym gadali same głupoty, warto wpisać ten twór na forumową listę zakazanych sklepów zoologicznych, żeby jeżeli ktoś rozważa tam kupno, nie powtarzał tego błędu.
1. Teraz zbudujcie mu wybieg zewnętrzny, a o terrarium pomyślicie później, czas macie do września/października(zależnie od pogody). Możecie się inspirować z forumowej listy wybiegów zewnętrznych.
2. Do terrarium ziemia ekologiczna(bez nawozów) zmieszana z gliną wiążącą w stosunku 2:1 i płaskie kamienie np. łupki bazaltowe. Na wybiegu dodatkowo fajnie sprawdzi się darń.Absolutnie nie piasek, on szybko zaczopuje jelita.
3. Można, ale nie trzeba, ja np. nie mam ale na forum widziałem wiele terrariów gdzie były.
4. Absolutnie nie sałata ani żadne ogórki. Podajemy do jedzenia pospolite rośliny łąkowe np. mój zestaw to : mniszek lekarski, prosiennicznik szorstki, babka lancetowata i zwyczajna, pokrzywa, jasnota biała, koniczyna czerwona i biała, gwiazdnica, żółtlica drobnokwiatowa i pięciornik gęsi.
5. W lato zolw musi przebywać na wybiegu zewnętrznym(balkonowy lub ogrodowy)
6. Nie, jeżeli będzie na wybiegu zewnętrznym, ale można mu urozmaicić dzień i raz na 2 tygodnie zabrać na kilkugodzinną wycieczkę za miasto.
7. Kolejna bzdura z zoologicznego. Zolw musi mieć stały dostęp do wody, basenik najlepiej taki żeby mógł się w nim cały zmieścić. Oczywiście raz na tydzień należy kąpać zolwia. Wkładasz go na 30 minut do cieplej wody a później wyjmujesz i osuszacz, żadnych mydeł, szczoteczek czy innych smarowideł.
8. Są susze do kupienia w sklepach, polecam te z mniszka, pokrzywy i babki. Tylko to na okres zimowo-wiosenny gdy nie ma zieleninki. Żadnych robaków, to 100% roślinożerca.
9. Tak, jest wymagana, to poważny i trudny proces więc możesz się wstrzymać z pierwszym rokiem, złe później już powinien zimować.