Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.05.2024, 20:06:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw znajda  (Przeczytany 11888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #30 dnia: 26.04.2013, 09:36:04 am »
Zenek już się rozruszał, je zdrowo zielska, podrzuciłam mu także skorupkę wiejskiego jajeczka - bo przeczytałam, że można, dzióbnął ją parę razy.
Zenek ma zadziwiającą umiejętność wyszukiwania w terenie rzeczy, których nie powinien  ;D najczęściej są to odchody psa albo kotów, zauważyłam, też że próbuje zjadać białe kamyki, mam w ogrodzie dużo wapieni  :o 
Przeżyliśmy wczoraj atak sroki, było trochę nerwów i strachu, ale na szczęście nic się nie stało - nie wiedziałam, że ptaki mogą być tak niebezpieczne. Sroka przez siatkę zaczęła dziobać Zenka. Mój pies ma teraz przykazane sprawdzać co jakiś czas czy wszystko OK przy wybiegu i pilnować Zenka - mam wrażenie że się zaprzyjaźnili - ale pod moim czujnym okiem  ;)
Szkoda tylko, że nie mogę zostawić Zenka samego na wybiegu w ogrodzie - teraz się boje o te ptaszyska i jak wychodzę do pracy Zenon wraca do skrzynki w domu.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #31 dnia: 26.04.2013, 09:43:09 am »
Szkoda, żeby w taką ładną pogodę gadzina siedziała w domu. Osiatkuj mu wybieg albo kup klatkę dla królików czy psów i tam umieść żółwia jak wychodzisz z domu. Same spacery po południu to dla niego za mało.
« Ostatnia zmiana: 26.04.2013, 13:53:28 pm wysłana przez ankan »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #32 dnia: 26.04.2013, 12:19:57 pm »
Cały wybieg jest osiatkowany - ale Zenek cały czas łazi dookoła tuż przy siatce i szuka jak zwiać - to właśnie przy brzegu siatki zaatakowała go sroka - wystraszyłam się, bo zostawiałam go tam samego , a w tym momencie akurat wyglądnęłam co robi - a on był przez siatkę dziobany ! W tym wypadku nie mogę go zostawić na wybiegu samego, a nie da się zorganizować straży non stop. Wczoraj po incydencie obłożyłam wybieg od środka deseczkami, aby na wysokość żółwia nie wyło dostępu przez oka, jednak Zenon ma taki instynkt ucieczkowy - że włazi na te deski przednimi nogami i znowu jest przy siatce.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #33 dnia: 26.04.2013, 13:55:48 pm »
To może te deski lepiej byłoby dać od zewnątrz i zrobić na tyle wysoką obudowę, żeby żółw z boku do siatki nie dochodził. I przy okazji sroka też nie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #34 dnia: 29.04.2013, 09:35:35 am »
Zastanawia mnie zachowanie Zenka, w skrzynce w domu jest spokojny, śpi albo się wygrzewa, albo coś zajada - jak tylko wypuszczę go na wybieg w ogrodzie, dostaje do głowy :o, zamiast się opalać albo pożywiać świeżym mleczem - łazi dookoła przy siatce i wspina się na deski , którymi go odseparowałam, kilkakrotnie musiałam deski wymieniać na wyższe - bo Zenon się na nie wspinał i spadał na plecy. Dziwny jakiś :( , kompletnie go nie interesuje co ma na wybiegu - tylko jak się najszybciej stamtąd wydostać i zwiać...

Offline Iustitia

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
  • Stepowy Gustaw
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #35 dnia: 29.04.2013, 09:39:11 am »
Niektóre żółwie, w tym mój, tak mają. Jeśli wybieg masz dobrze zabezpieczony to nie masz sie czym przejmować. Jak zgłodnieje to coś zje a ruch mu nie zaszkodzi  :laugh:

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #36 dnia: 29.04.2013, 13:38:30 pm »
Zastanawia mnie zachowanie Zenka, w skrzynce w domu jest spokojny, śpi albo się wygrzewa, albo coś zajada - jak tylko wypuszczę go na wybieg w ogrodzie, dostaje do głowy :o, zamiast się opalać albo pożywiać świeżym mleczem - łazi dookoła przy siatce i wspina się na deski , którymi go odseparowałam, kilkakrotnie musiałam deski wymieniać na wyższe - bo Zenon się na nie wspinał i spadał na plecy. Dziwny jakiś :( , kompletnie go nie interesuje co ma na wybiegu - tylko jak się najszybciej stamtąd wydostać i zwiać...

To zupełnie normalne  :laugh: Nie martw się żółwie które mają taką  możliwość też tak robią  ;) Niektóre są spokojniejsze niektóre nie, a Twój to taki pozytywny wariat pewnie  ;)  :D
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #37 dnia: 30.04.2013, 09:44:41 am »
Wczoraj wieczorem Zenek wrócił do swojego właściciela  ::) trochę nam smutno, ale sąsiad jest hodowcą i ma całą gromadkę żółwi, ma dobre warunki i zna się na żółwiach - Zenek dziś przywita się ze swoimi  braćmi i siostrami oraz swoją mamą i babcią  :D
Okazało się, że luzem biega jeszcze tylko jeden żółw - resztę gromadki odnaleziono - to pocieszające.

Będzie nam Zenka brakowało  ::)

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #38 dnia: 30.04.2013, 12:21:30 pm »
Szczęśliwe zakończenie historii ;) Może zdecydujesz się na takie zwierzątko;> A skoro w krzakach czai się jeszcze jeden taki potwór to nic tylko szukać ;p

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #39 dnia: 30.04.2013, 12:28:41 pm »
Oj az mnie sie smutno zrobilo. Moze adopcja?Pomysl o tym ;-)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #40 dnia: 30.04.2013, 12:49:29 pm »
Jeżeli będziecie mieli żółwia lądowego do zaadoptowania - możecie do mnie pisać  :D warunki są , rodzina też z łezką w oku żegnała Zenka - więc nowego przyjmie z otwartymi rękami. Nawet piesio nasz szukał wczoraj wieczorem swojego kumpla na pustym wybiegu...

Będziemy jeszcze przeczesywać okolicę w poszukiwaniu ostatniego uciekiniera.

pozdrawiam

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #41 dnia: 30.04.2013, 13:39:26 pm »
http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/ tu jest link odnośnie Żółwi do adopcji :)

Offline mzewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw znajda
« Odpowiedź #42 dnia: 08.05.2013, 09:21:56 am »
Na razie jednak nie zdecydujemy się na nowego żółwia. Ta skrzynia w której mieszkał Zenek to straszna tymczasówka. Musiałabym najpierw zbudować terrarium i zakupić porządne lampy z prawdziwego zdarzenia. Latem jeszcze przetrzymalibyśmy go na wybiegu w ogrodzie, ale my często wyjeżdżamy, a nie mam kogoś zaufanego, kto mógłby zaopiekować się gadziorkiem jak nas nie ma. Szkoda, jednak opieka przez miesiąc to nie jest problem, a branie odpowiedzialności na najbliższe 20-50 lat, trochę nas chyba przerasta...

pozdrawiam wszystkich miłośników żółwi i dziękuję za wasze rady  :)