Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:37:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw żółtolicy bez kończyny. Jakieś rady dotyczące hodowli? Raczkuję w tym temac  (Przeczytany 2510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iingusiek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Cześć wszystkim!
Jestem w temacie żółwi trochę zielona, w moim domu przewinęło sie sporo zwierząt, ale żółw był tylko jeden i to stepowy. A teraz przez przypadek w mojej zwierzęcej rodzince pojawił sie żółw żółtolicy w nieciekawym stanie.
Jest to samiec, podobno 3 letni, pewności nie mam.
Akwarium malutkie i pęknięte, wody idealnie nad skorupę, ale za mało żeby pływać. Niestety do gwiazdki musi sie pomęczyć, sama muszę w niego inwestować. Na razie staram się wprowadzić mu do diety coś wiecej niz suchą karmę i dac mu trochę ciepła i czystości.
DO RZECZY.
Mój żółw nie ma prawej przedniej nóżki, ma tak jakby ktoś mu ją wyciął do połowy, taki tak zwany kikut, reszta na moje nieprofesjonalne oko jest tez nieprawidłowo wyksztalcona, ale nie ma problemów z chodzeniem.
Podobno miał tak od urodzenia... Zna ktoś taki przypadek?
Boję sie, że bedzie miał problem z pływaniem w duzym akwarium pełnym wody  :(
Może jakieś cenne rady dla początkującej? Nie chcę sie go pozbyć, a nikt Weterana bez nogi i pięknego akwarium nie chce. Bo po co w kaleke inwestować jak można kupić nowego, ładnego?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Cześć :) Czy żółwia oglądał gadzi weterynarz? Skąd jesteś?
Możesz wrzucić zdjęcie?
Zamiast akwarium możesz kupić kaste budowlaną lub plastikowe pudło np w IKEA są fajne, nadadzą się , przynajmniej tymczasowo.

Offline ojekos

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Chwytaj dzien
Hej!@ No wlasnie co z weterynarzem? Taka kasta budowlana bedzie dobra :)
:)