Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:11:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Blogi  (Przeczytany 6260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Blogi
« dnia: 12.05.2009, 16:52:13 pm »
http://bloog.pl/szTyp,blogi,szukaj,%BF%F3%B3w,szukaj.html
Oto jak ludzie przeżywają hodowlę swoich żółwi jeśli wy coś znajdziecie, też wstawcie linka :)
(jeśli nie można publikować blogów to proszę o usuniencie tego tematu) :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Blogi
« Odpowiedź #1 dnia: 12.05.2009, 19:46:49 pm »
Linkować można. Rzuciłam pobieżnie okiem ale nie znalazłam nic ciekawego, z resztą średnia wpisów to 2-3.
W jednym - największym - aż 8  :o

ooo... i moje własne zdjęcia... nie przypominam sobie aby mnie pytano o zgodę...  :-\

 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Blogi
« Odpowiedź #2 dnia: 12.05.2009, 19:52:23 pm »
Ja na początku żółwiowania też miałam zamiar blogować. Ale jak tylko znalazłam forum, to już takiej potrzeby nie miałam :D. Po prostu wolę się dzielić moimi przygodami z Wami, którzy wiecie o czy mówię niż z ludźmi, którzy poza "jaki słodki" rzadko kiedy (nie mówię, że w ogóle)coś więcej napiszą.

Beatko- a co jeśli ktoś skorzysta z Twojego zdjęcia na swojej stronie? To znaczy- czym to mu grozi? Ja tam takich rzeczy nie pochwalam, mi by przez głowę nie przeszło, ale jestem po prostu ciekawa. 
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Blogi
« Odpowiedź #3 dnia: 12.05.2009, 20:35:43 pm »
Świetliku możesz zawsze założyć bloga na www.zolw.info :) Wiem, wiem... sama się w tym opuszczam maksymalnie a innych namawiam... Może dlatego rzadko tam pisuje bo jakoś tak głucho, nie ma za bardzo komentarzy a jak na forum coś napiszę to mam sznur odpowiedzi... :) Inna jest po prostu specyfika obu tych rzeczy, ale blog ma tę zaletę że jest to lepiej uporządkowane chronologicznie i tematycznie (tagi).

Wiesz nie wolno generalnie korzytsać z cudzych prac czy to fotek czy tekstów, rysunków itp. Jest to nie tylko nieetyczne ale i zabronione prawnie. Ustawa określa jedynie pewne wyjątki lub zakres tzw. dozwolonego uzytku. Zasadą jest przyznanie autorowi pełnego prawa do dysponowania swoim dziełem. Ustawa też określa sankcje za tego typu naruszenia. Osobno przysługuje też droga cywilnoprawna.
Ja się nie będę tego dzieciaka czepiać ani nie mam czasu ani ochoty, takich przypadków jest pewnie więcej, pozatym aż takim pieniaczem nie jestem (choć co do zasady jestem) :) Domyślam się że bloga prowadzi jakiś gimnazjalista, więc biorę poprawkę na jego "profesjonalizm" :) Jeśli będzie mi to kiedyś bardziej przeszkadzać to się odezwę. Tak na marginesie znalazłam kiedyś nulusową Pomorzankę na jakiejś francuskiej stronie... :)   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU